Jak legálně navýšit svůj výkon?

Jak legálně navýšit svůj výkon?

Datum vydání: 03.12.2017

Podívejte se n​a legální látky, které vám mohou pomoci navýšit sportovní výkon.

Při pravidelném sportovním výkonu je důležité dbát na výživu, bez které by se vrcholový sportovec neobešel. Jak ale nevýšit svojí výkonnost, aby se člověk nemusel bát sáhnout po zakázaných látkách? Vybrali jsme pro vás několik osvědčených typů. 

Kreatin

Pokud potřebujete rychle nabrat svalovou hmotu, tak v prvé řadě užijte kreatin. Ten je vhodný také po zranění nebo když chcete zamezit svalové ztrátě během těžkých intenzivních tréninků. Kreatin také zlepšuje schopnost těla rychle vyrábět energii a proto je vhodný například pro sprintéry. (Více informací o kreatinu)

Kofein

Kofein je nejobvyklejší energetizující doplněk a je také trvale nejužívanější. Kofein užitý před závodem vám pomáhá mobilizovat tuky a zlepšuje vytrvalost tím, že vám pomáhá šetřit glykogen. To znamená, že na konci tréninku či závodu máte vyšší zásoby energie. Zřejmě nejběžnější forma podání kofeinu je šálek espressa, ale stejně tak tablety, prášky nebo gely. (Více informací o kofeinu)

Beta-Alanin

Doplněk Beta-Alanin je s oblibou využíván u spousty vytrvalostních sportovců. Dokáže pomoct oddálit únavu a podpořit výbušnost. Účinek látky pomáhající stabilizovat svalové pH není okamžitý a můžete jej na sobě pozorovat po třech týdnech užívání.
 
Beta-hydroxy-beta-methyl-butyrate

Látka známá spíše pod zkratkou HMB vám pomáhá chránit svalovou tkáň zvýšením proteinů v buňkách. Pro sportovce je HMB zajímavou sloučeninou kvůli antikatabolickým a současně anabolickým účinkům. HMB v kombinaci s tréninkem podporuje růst síly a svalové hmoty. U aerobních výkonů HMB podporuje oxidaci mastných kyselin, čímž dochází k mobilizaci tukových zásob v těle. Pro vytrvalostně orientované sportovce může být zajímavé, že díky užívání HMB dochází ke zvyšování maximální spotřeby kyslíku (VO2max) a posunutí hodnoty anaerobního prahu. Tím sportovec “prodlužuje” oblast využívání tukových energetických zdrojů a snižuje tlak na glykogenové zásoby. (Více informací o HMB)

Hořčík

Tento minerál je mezi veřejností velmi oblíben. Hořčík je u sportovců hojně využíván. Je důležitý zejména k překonávání křečí. Doplňujte jej pravidelně před aktivitou nebo v průběhu ní.
 
BCAA

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (angl. brached chain amino acids – BCAA) patří mezi esenciální a nepostradatelné aminokyseliny, které si lidský organismus nedokáže sám syntetizovat a proto se musí pravidelně doplňovat. Specializované doplňky stravy s obsahem BCAA jsou všem vytrvalostním sportovcům ku prospěchu. Výhodou těchto přípravků je, že BCAA se nachází v čisté formě (na rozdíl od klasické stravy nepřichází do těla žádné další zbytečné substance – tuk, cholesterol, puriny, vláknina atd.), nemusí se náročně štěpit a velmi rychle se dostávají do krevního oběhu. (Více informací o BCCA)


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Výsledky: MČR XCO Harrachov
20.07.2024 | Kategorie: MTB
Kompletní výsledková listina z MČR v Harrachově.
Giant představil nejnovější generaci svých gravel kol
18.07.2024 | Kategorie: MTB, cyklokros
Nová řada gravel kol je vybavena vnitřním vedením kabelů a integrovaným úložným prostorem pro vyšší rychlost a všestrannost.
Perfektní sportovní doplněk – prémiové samolepky na kolo
16.07.2024 | Kategorie: Komerční sdělení

Vítejte ve světě, kde váš cyklistický zážitek právě dostal novou dimenzi. StickersMakers vyrábí prémiové samolepky určené pro amatérské i profesionální sportovce.

AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (15.7.-21.7.2024)
15.07.2024 | Kategorie:
Začátek nového týdne znamená další vlnu slev! Opět jsme tento týden nelenili a připravili jsme si pro Vás další přehled slev. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
» více novinek a videí