Proč je cyklistika v zimě skvělá?

Proč je cyklistika v zimě skvělá?

Datum vydání: 25. 11. 2017

Krátké deštivé dny a chlad nepřekazí vaší každodenní vyjížďku. Zde je pár důvodů, proč je cyklistika v zimě skvělá.

Pro milovníky cyklistiky není chladné a deštivé počasí překážkou. Důvodů, proč si cyklistiku v zimě zamilujete, je hned několik. Pojďme si některé z nich vyjmenovat.
 
Za slunečného dne jde všechno lépe
Slunečné dny nejsou v podzimním a zimním období samozřejmostí. Možná proto jsou vám cenné a využíváte je k projížďce. Takové momenty potěší a dokážou motivovat do dalších nepříznivých dní, kterých je převaha.

Vzácnější zastávky na kávu
Pokud se chcete udržet ve formě a každodenní trénink je pro vás rituál, jistě vás potěší návštěva vaší oblíbené kavárny. Přestávky kvůli chladnému počasí oceníte, jelikož se zahřejete, doplníte tekutiny a nezbytné sladkosti. Takový trénink se zajímavým cílem vás může velmi motivovat. 

Psychycká a fyzická svěžest 
Pohyb obecně pomáhá k psychickému a fyzickému zdraví. Při podzimní vyjížďce si vyčistíte hlavu od podzimních depresí a otužíte tělo. Díky pohybu se budete cítit čerstvěji, povzbuzeně a zlepší se i výsledky ve vašem profesním i soukromém životě. 

Chuť na změnu
Přípravné zimní období je vhodné k experimentům. Místo silničního kola můžete vyzkoušet například horské kolo či enduro. Vyzkoušejte také nový materiál, jenž budete využívat v nadcházející sezoně. Vyzkoušejte i jiné druhy sportu. Zaběhejte si, zaplavte si, zahrejte si míčové hry nebo jděte do posilovny. Volba je pouze na vás. 


Nevyjedu, nic se neděje 
Na podzim a v zimě myslete na odpočinek a zvolte mírnější režim. Pokud za okny vládne vichřice, prší, sněží nebo mrze, nenervujte se, že nemůžete jet na kolo. Zvolte jinou aktivitu nebo načerpejte síly až se počasí umoudří. 

Skvělá výmluva ke koupi dalšího vybavení, aneb udělejte si radost 
I v cyklistice každý rád obohatí svůj šatník novým kouskem. Zima je pro módu jako stvořená. Zimního vybavení pro cyklisty je nepřeberné množství. Kromě zakoupení nového dresu či kraťas, si můžete pořídit termo bundu,kalhoty, zimní tretry, čepici či zateplené rukavice.
 
Nepodceňujte cyklistiku v zimním období a než sednete na kolo, seznamte se s pěti důležitými pravidly.

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►