Test: Kompresní podkolenky Medilast Sport

Test: Kompresní podkolenky Medilast Sport

Datum vydání: 31. 7. 2014

Španělská firma Medilast Sport se řadí mezi největší a nejkvalitnější výrobce kompresního oblečení na světě. Produkty Medilast Sport využívají v cyklistice profesionální jezdci stáje Movistar, Caja Rural nebo i tým Alberta Contadora Fundacion Alberto Contador.

Tým CykloNovinky.cz měl možnost otestovat kompresní podkolenky určené jak pro výkon tzv. NRG, tak pro regeneraci nazývané RECU. Oboje podkolenky jsme pro vás testovali déle jak jeden měsíc, v chladu, teplu či dešti. 
 


Podkolenky NRG či RECU jsou ušité na míru. Velikost se volí dle obvodu lýtka a kilogramů. Jsou dostupné od velikosti S do XL. Dle vaší míry podkolenky přesně padnou na lýtko a nesesouvají se z nohy, což je velká výhoda v porovnání s levnějšími kompresními podkolenkami, tyto pevně drží.

Podkolenky NRG Medilast Sport

NRG (Energy) jsou podkolenky s lýtkovou oporou urychlující průtok krve, takže je zde velmi výrazné zvýšení spotřeby kyslíku. Dle dlouhodobého testu se získává o 13 % větší odolnost proti vyčerpání. Podkolenky jsou tedy určené pro výkon sportovce, dají se využít jak na běh, tak cyklistiku. Užitečné jsou i holé návleky na lýtka, které jsou oblíbené zvláště na triatlon.
 

Na testovaných podkolenkách je znatelná komprese 20 až 25 torrů (jednotka tlaku), jenž zmírňuje otřesy svalů v terénu při pohybu a zrychluje cirkulaci krve ve svalech. Komprese nejvíc působí od špičky nohy postupně směrem vzhrůru. Výhodou je zpevnění v oblasti kotníku a achylovy šlachy.


Podkolenky jsou z pružného materiálu CleverTex, který eliminuje zápach a odvádí pod z těla. V našem případě bylo odvádění potu znatelné, napomáhá tomu prošívaný vzor na lýtkách. U podkolenek musíme ocenit tenkou vrstvu materiálu v oblasti paty a prstů, díky němuž mohou tyto oblasti ventilovat a nezapaří se.
 

Regenerační podkolenky RECU Medilast Sport

 
RECU (Reconvery) jsou podkolenky s jednotnou kompresí, tedy se stále vyvíjejícím se tlakem. Vzhledem k účinku větší komprese dokáží dělat masáž a je podpořena a urychlena drenáž toxinů nahromaděných během sportovního výkonu. Tyto podkolenky jsou určené na dobu 2 hodin po výkonu. Výrobce uvádí, že díky moderní technologii dokáží RECU podkolenky zotavit sval namáhaný předem 72 hodinami za 24 hodin.
 
 
Tlak v porovnání s předchozími NRG podkolenkami je znatelně větší a cirkulace krve je cítit. Výrobci uvádějí podkolenky používat po dobu dvou hodin po výkonu, my jsme však s delším časem použití cítili stále příjemnější uvolnění ve svalech.


 
Podkolenky jsou z velice silného a pevného materiálu, jenž časem nepodléhají žádné deformaci. Tlak je oproti méně kvalitním kompresním podkolenkám všude stejně silný. Noha má díky lehčí vrstvě na špičce a patě možnost lepšího odvětrávání.

Celkové hodnocení:

 
Za dobu naší sportovní činnosti jsme se setkali s několika typy a značkami kompresních podkolenek, které se dají v porovnání s výrobcem Medilast Sport spíše přiřadit k podkolenkám bez funkce a učinné komprese, proto:
 
 + dáváme širokému spektru barevných variant všech druhů podkolenek NRG. Výhodou je také to, že výrobky jsou k dostání i v moderních neonových barvách. Velké plus dáváme skvělé ventilaci chodidel, při které nedochází k zapařování noh. Velice nás překvapil typ regeneračních podkolenek RECU. Komprese je zde značná a účinná. Kromě podkolenek je možné používat také jenom kompresní návleky na lýtka, jenž jsou hojně využívány v triatlonu a MTB. 
 
 - musíme přiřadit k vyšší ceně výrobků, cena však odpovídá kvalitě. V levném autě také nenajdete nejlepší výbavu a kožené sedačky. :) 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.
Startuje kyperský Sunshine Epic, včetně kompletní české špičky!
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Populární kyperský Sunshine Cup se v letošním roce pojede v novém formátu atraktivního závodu dvojic pod názvem Sunshine Epic, podobně jako například Cape Epic a Brasil Ride.
TOMKET Pražský MTB pohár se rozšíří o kategorii SUPERMASTERS!
21. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Od letošního roku bude​ TOMKET Pražský MTB pohár v olympijském cross country rozšířen o další soutěžní kategorii, která ponese název SUPERMASTERS.
Topforex Lapierre startuje sezonu, na první závody míří do Poreče
21. 2. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální cyklistický tým čeká po dvoutýdenním soustředění ve Španělsku finálních 14 dní přípravy.
Největší zbytečnost na kole
20. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Pavel Tion vás seznámí se zbytečnostmi na kole.
Jan Škarnitzl je po operaci!
18. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.
Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl
16. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů.
Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP na Lanzarote!
16. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Nejúspěšnější český handbiker, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Patrik Jahoda ovládnul úvodní podnik Evropského poháru handbike na Lanzarote.
5 důležitých tipů pro co nejlepší výkon v závodě
14. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Výživa je při vytrvalostním sportu nesmírně důležitá. Na co si dát pozor, aby vaše tělo bylo perfektně připravené na závod, nedošla vám energie na trati a regenerace přinesla vyčerpanému organizmu vše potřebné pro zotavení? Enervit má pro vás 5 základních pravidel.
CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu
10. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 5. ročník veletrhu CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.
Čeští bikeři odstartovali v Řecku
9. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Na sérii řeckých závodů Salamina Epic MTB Cup vyrazili čeští reprezentanti.
Gravel bike: Zkušenosti z praxe, od silnice po trail
7. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter o zkušenostech z Gravel biku.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►