Cyklistika má blahodárné účinky na pokožku, ale pozor na slunce!

Cyklistika má blahodárné účinky na pokožku, ale pozor na slunce!

Datum vydání: 31.05.2017

Pravidelná jízda na kola má blahodárné účinky na lidskou pleť, ale musíme dát pozor na ostré sluneční paprsky, které naopak působí destruktivně!

Pravidelná jízda na kole působí jako balzám na lidskou pokožku. V současných horkých slunečných dnech to však úplně tak neplatí.

Fyzická zátěž pomáhá zlepšovat a zefektivňovat okysličování a vyživování buněk v pokožce a zároveň odplavovat toxiny. Také v těle navozuje ideální podmínky pro tvorbu kolagenu (i díky kterému) urychluje hojení a pomáhá redukovat tvorbu vrásek.

To vše ale může být převáženo negativními dopady ostrých slunečních paprsků. V horkých a slunečných dnech, ze kterých se v posledních době po dlouhé zimě můžeme těšit, je třeba pokožku maximálně chránit aplikováním krémů s vysokým ochranným faktorem (minimálně 30). 

Přirozeně více zranitelní jsou profíci, kteří tráví na slunci více času. Studie z roku 2000 poukázala na fakt, že účastníci osmietapového závodu byli vystaveni množství ultrafialového záření (UV), které třicetinásobně přesahovalo mezinárodně doporučované limity. 

 
Vaše pokožka je na přímém slunci vystavena dvěma druhům UV záření - UVA a UVB. UVA způsobuje předčasné stárnutí pokožky, zatímco UVB je příčinou spálení kůže. Oba dva druhy mohou způsobit rakovinu. Obecně platí, že lidé se snědou pletí potřebují méně UV záření k tomu, aby se opálili a jsou méně náchylní ke spálení a onemocněním rakovinou.

Foto: Instagram/@ilona.mikhaylova 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí