Ivan Basso

Datum zveřejnění: 21.11.2016

Basso se zastal Contadora 

Dvojnásobný vítěz slavného Giro d'Italia, Ivan Basso, se v rozhovoru pro redaktora magazínu Gazetta dello Sport, zastal svého parťáka z týmu Tinkoff a nyní Trek-Segafredo - Alberta Contadora. Basso s Contadorem společně působil v týmu ruského miliardáře v roce 2015 do osudové Tour de France, v průběhu které mu lékaři diagnostikovali rakovinu varlete. Nyní osmatřicetiletý borec se plně zotavil už v září stejného roku, ale s profesionální cyklistikou se nakonec rozhodl skončit. V ruském týmu však působil i nadále, když de facto plnil roli "děvčete pro všechno".

Od příští sezony bude opět ve stejném výběru jako Contador, tentokrát v americkém Trek-Segafredo, kde bude mít na starost rozvoj mladých talentů. Borec, který se v současné době udržuje v kondici hlavně běháním maratonů, vidí v Contadorovi stále potenciál vyhrát Grand Tour. 
"Olegu (Tinkovovi) jsem řekl: Nikdo nemá právo na to radit jezdci jakým je Contador, kdy má končit..."
 
"Alberto je prostě jedním z kluků, kteří často zapomínají na svůj talent. Pořád tvrdě maká a klade si vysoké cíle přesto, že už vyhrál co se dalo... Je to ta jeho posedlost, co mu pomáhá vyhrávat závody... Samozřejmě, že dokáže vyhrát další Grand Tour. Vždycky jsem říkal, že nezávodí s Quintanou, Froomem a dalšími špičkovými jezdci, on závodí sám se sebou."
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí