Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo

Datum vydání: 25.02.2024

Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí. 

Třiatřicetiletá nizozemka, Anne Terpstra, závodící za tým Ghost Factory, zopakovala své skvělé středeční vystoupení. A na trati plné dlouhých stoupání a náročných sjezdů potvrdila svou dominanci, když svým soupeřkám ujela již v polovině prvního ze čtyř okruhů a své nepřekonatelné tempo si udržela po zbytek závodu. Svým suverénním výkonem se tak staví do čela seriálu Sunshine Cup před finálním závodem v Macheras. Její krajanka Lotte Koopmans skončila se o 47 sekund druhá. Česká závodnice, Jitka Čábelická, zaznamenala opravdu skvělý start, díky němuž se na chvíli stala lídrem celého závodu. Postupně jí ale síly docházely, a nakonec dojela na místě třetím se ztrátou 1:54. 

Dvojnásobný ukrajinský šampion a juniorský mistr Evropy z roku 2021 Oleksander Hudyma prokázal svou sílu v dlouhých stoupáních a pevné nervy v taktickém dojezdu. Závod mužů sledoval napínavou soutěž až do posledního pátého kola, kde Hudyma, v doprovodu svého krajan Dmitra Titerenka a vítěze ze středy Gila Ly Gonena z Izraele, kteří bojovali o cenné kovy. Taktické manévry Ukrajinců zjednodušily cestu Hudymy k vítězství, kterého dosáhl s časem 1:20:32 hodiny. Gonen obsadil druhé místo se ztrátou 24 sekund a Titarenko skončil třetí se ztrátou 36 sekund. 

Česká výprava, složená z Lukáše Kobese, Jana Škarnitzla a Jana Sásky, těsně minula stupně vítězů. Lukáš Kobes opět obsadil čtvrté místo, stejně jako v Amathusu, zatímco Jan Sáska, který v předchozím závodě získal bronz, skončil v Tochni šestý. Jaroslav Kulhavý, dvojnásobný olympijský medailista, si sobotní závod Sunshine Cupu nenechal ujít a v rámci přípravy na blížící se Cape Epic. Se ze startu z poslední pozice propracoval na třinácté místo. 

Cyprus Sunshine Cup 2024 vyvrcholí dnes, v neděli 25. února, na osvědčené trati v horách v místě zvaném Macheras.
 Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Roman Bychkov


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí