Rónán Dunne zvítězil na Red Bull Hardline 2024 v Tasmánii

Rónán Dunne zvítězil na Red Bull Hardline 2024 v Tasmánii

Datum vydání: 29.02.2024

Rónán Dunne, irský jezdec na horských kolech, si připsal největší vítězství své kariéry, když ovládl Red Bull Hardline 2024 v Tasmánii. Na náročné trati v Maydena Bike Parku porazil britského favorita Bernarda Kerra a novozélandského veterána George Brannigana.

Red Bull Hardline je považován za jeden z nejtěžších a nejnebezpečnějších závodů v downhillu, který testuje schopnosti a odvahu jezdců na extrémních skocích, droppech a technických pasážích. Letos se poprvé konal v Austrálii, poté co byl v minulosti pořádán ve Walesu.

Dunne, který byl pozván jako jeden z 29 jezdců z celého světa, ukázal svou třídu a rychlost na 2,3 km dlouhé trati, která měla převýšení 575 metrů a největší skok 23 metrů. Jeho čas 3:28.46 byl o více než dvě sekundy lepší než Kerrův a o více než čtyři sekundy než Branniganův.

“Je to úžasné, nemůžu tomu uvěřit,” řekl Dunne po závodě. “Byl to můj sen zúčastnit se tohoto závodu a vyhrát ho je něco neuvěřitelného. Byla to velká výzva, ale užil jsem si to. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi pomohli, a fanouškům, kteří byli skvělí.”

Dunne, který jezdí na kole Mondraker Summum Carbon, je známý svým agresivním a stylovým stylem jízdy, který mu vynesl mnoho obdivovatelů na sociálních sítích. Jeho vítězství na Red Bull Hardline je jeho prvním na mezinárodní úrovni a potvrzuje jeho status jako jednoho z nejlepších jezdců na světě.

Závod byl také historický tím, že poprvé v jeho sedmileté existenci se zúčastnily i ženy. Dvě z nich, Gracey Hemstreet z Kanady a Louise-Anna Ferguson z Velké Británie, se dokonce probojovaly do finále, kde skončily na 26. a 27. místě. Ostatní ženské jezdkyně, Tahnee Seagrave z Velké Británie, Harriet Burbidge-Smith z Austrálie, Hannah Bergemann z USA a Cami Nogueira z Argentiny, také zvládly většinu trati, ale nekvalifikovaly se.

Red Bull Hardline 2024 byl velkým úspěchem jak pro jezdce, tak pro diváky, kteří naplnili každou část trati a povzbuzovali své oblíbence. Závod byl také vysílán živě na internetu a sledovalo ho více než milion lidí z celého světa.
 Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Michelle Dracoulis


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí