Páté místo Otruby a osmé Turka je v konkurenci šesti ProTeams výrazným úspěchem na Tour of Hellas

Páté místo Otruby a osmé Turka je v konkurenci šesti ProTeams výrazným úspěchem na Tour of Hellas

Datum vydání: 7. 5. 2023

Tour of Hellas byl pro ATT Investments jakož i pro jakýkoli další český tým prvním letošním závodem vyšší kategorie UCI než té nejnižší, která v jejich programu dosud převažovala.

Do Řecka díky tomu přicestovalo šest týmů z druhé nejvyšší úrovně UCI. Dvě umístění do deseti v konečném pořadí a řada dalších dílčích úspěchů v této konkurenci zadává důvod ke značné spokojenosti s výsledky a vystoupením tohoto českého kontinentálního týmu.

 

Závod se skládal z prologu a čtyř etap. Etapy nebyly rovinaté, ale co do profilu měly sestupnou tendenci. I tak nakonec přes velmi aktivní pojetí závodění všechny skončily hromadným spurtem. O konečném pořadí tedy rozhodly především výsledky prologu a bonifikační vteřiny získávané na rychlostních prémiích a hlavně v cíli.

 

 
Z tohoto pohledu bylo mimořádně důležité, že se prolog velmi vydařil jak Jakubu Otrubovi, který zajel pátý nejrychlejší čas, tak Danielu Turkovi, který skončil jen o jedno místo za svým týmovým kolegou.

 

Prolog se stal kořistí Novozélanďana Aarona Gatea z týmu Bolton Equities Black Spoke, letošního nováčka mezi ProTeams. Ze čtyř následujících etap se dvě ovládl Polák Stanislaw Aniolkowski z amerického Human Powered Health, po jedné vyhráli Belgičan Timothy Dupont, který má šestiletou praxi v týmech druhé nejvyšší divize, a Portugalec Iúri Leitao z týmu Caja Rural. Leitaovi se nakonec podařilo díky úspěchům v koncovkách etap v konečné klasifikaci přeskočit Novozélanďana, třetí skončil Aniolkowski. Všichni tak potvrdili úroveň ProTeams ve srovnání s Continentals Teams. 

 

V první desítce konečného pořadí se umístili jen tři muži z kontinentální úrovně, a z nich dva byli lídři týmu ATT Investments, přičemž Jakub Otruba byl z této úrovně nejlépe postaveným. Vedení týmu deklarovalo své předstartovní cíle, jimiž bylo umístění v top deset v celkové klasifikaci a nějaké dílčí úspěchy v podobě dresu v doprovodných soutěžích či pódium v některé z etap.

 


A to se podařilo naplnit. Kromě dvou míst v top ten vezl Jakub Otruba v jedné z etap dres nejlepšího vrchaře, aby v této soutěži bral nakonec 4. místo. Opakovaně chodil do úniků Tomáš Jakoubek, což mu vyneslo stejnou pozici v bodovací soutěži. V koncovkách etap jezdil tým na Mihkela Räima, jehož nejlepším výsledkem bylo 5. místo ve druhé etapě.
 

Jedna věc bývají výsledky, druhá způsob závodění a jeho aktivní pojetí. V tomto ohledu kluci z ATT Investments za výsledky vůbec nezaostali. Chodili do úniků, jezdili si pro body na prémiích, sjížděli úniky a v závěru dokázali rozjíždět spurt pro svého sprintera způsobem, který si nezadal s uměním týmů i z nejvyšší divize UCI.
 

Výsledkem tohoto pojetí je 3. místo v soutěži týmů, v níž zaostali za Boltonem o 46 vteřin a za Human Powered Health o jedinou vteřinku. Porazili tedy i ProTeams španělský Caja Rural a oba italské Green Project-Bardiani CSF-Faizané a Corratec-Selle Italia.

"Vystoupení našeho týmu hodnotíme určitě pozitivně. Do závodu jsme šli s nějakými cíli a ty se podařilo naplnit. Páté a osmé místo v celkovém pořadí v této konkurenci je výborné. Dosáhli jsme i nějakých dílčích úspěchů, jako například držení dresu nejlepšího vrchaře apod. Hlavně jsme ale spokojeni s aktivním pojetím závodu, v tomhle směru vynikal třeba Tomáš Jakoubek, ale všichni pracovali tak, že jsme byli vidět a jeli jsme rovnocennou partii i s týmy z úrovně Pro. Snad jenom chyběl úspěch v některé z etap v podobě pódiového umístění, ale to už by to bylo asi moc dokonalé," potvrdil spokojenost týmu s výsledky a vystoupení na prvním letošním závodě kategorie 2.1. sportovní ředitel Petr Kaltofen.

TZ ATT Investments, foto: NassosTPhoto


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►