Páté místo Otruby a osmé Turka je v konkurenci šesti ProTeams výrazným úspěchem na Tour of Hellas

Páté místo Otruby a osmé Turka je v konkurenci šesti ProTeams výrazným úspěchem na Tour of Hellas

Datum vydání: 07.05.2023

Tour of Hellas byl pro ATT Investments jakož i pro jakýkoli další český tým prvním letošním závodem vyšší kategorie UCI než té nejnižší, která v jejich programu dosud převažovala.

Do Řecka díky tomu přicestovalo šest týmů z druhé nejvyšší úrovně UCI. Dvě umístění do deseti v konečném pořadí a řada dalších dílčích úspěchů v této konkurenci zadává důvod ke značné spokojenosti s výsledky a vystoupením tohoto českého kontinentálního týmu.

 

Závod se skládal z prologu a čtyř etap. Etapy nebyly rovinaté, ale co do profilu měly sestupnou tendenci. I tak nakonec přes velmi aktivní pojetí závodění všechny skončily hromadným spurtem. O konečném pořadí tedy rozhodly především výsledky prologu a bonifikační vteřiny získávané na rychlostních prémiích a hlavně v cíli.

 

 
Z tohoto pohledu bylo mimořádně důležité, že se prolog velmi vydařil jak Jakubu Otrubovi, který zajel pátý nejrychlejší čas, tak Danielu Turkovi, který skončil jen o jedno místo za svým týmovým kolegou.

 

Prolog se stal kořistí Novozélanďana Aarona Gatea z týmu Bolton Equities Black Spoke, letošního nováčka mezi ProTeams. Ze čtyř následujících etap se dvě ovládl Polák Stanislaw Aniolkowski z amerického Human Powered Health, po jedné vyhráli Belgičan Timothy Dupont, který má šestiletou praxi v týmech druhé nejvyšší divize, a Portugalec Iúri Leitao z týmu Caja Rural. Leitaovi se nakonec podařilo díky úspěchům v koncovkách etap v konečné klasifikaci přeskočit Novozélanďana, třetí skončil Aniolkowski. Všichni tak potvrdili úroveň ProTeams ve srovnání s Continentals Teams. 

 

V první desítce konečného pořadí se umístili jen tři muži z kontinentální úrovně, a z nich dva byli lídři týmu ATT Investments, přičemž Jakub Otruba byl z této úrovně nejlépe postaveným. Vedení týmu deklarovalo své předstartovní cíle, jimiž bylo umístění v top deset v celkové klasifikaci a nějaké dílčí úspěchy v podobě dresu v doprovodných soutěžích či pódium v některé z etap.

 


A to se podařilo naplnit. Kromě dvou míst v top ten vezl Jakub Otruba v jedné z etap dres nejlepšího vrchaře, aby v této soutěži bral nakonec 4. místo. Opakovaně chodil do úniků Tomáš Jakoubek, což mu vyneslo stejnou pozici v bodovací soutěži. V koncovkách etap jezdil tým na Mihkela Räima, jehož nejlepším výsledkem bylo 5. místo ve druhé etapě.
 

Jedna věc bývají výsledky, druhá způsob závodění a jeho aktivní pojetí. V tomto ohledu kluci z ATT Investments za výsledky vůbec nezaostali. Chodili do úniků, jezdili si pro body na prémiích, sjížděli úniky a v závěru dokázali rozjíždět spurt pro svého sprintera způsobem, který si nezadal s uměním týmů i z nejvyšší divize UCI.
 

Výsledkem tohoto pojetí je 3. místo v soutěži týmů, v níž zaostali za Boltonem o 46 vteřin a za Human Powered Health o jedinou vteřinku. Porazili tedy i ProTeams španělský Caja Rural a oba italské Green Project-Bardiani CSF-Faizané a Corratec-Selle Italia.

"Vystoupení našeho týmu hodnotíme určitě pozitivně. Do závodu jsme šli s nějakými cíli a ty se podařilo naplnit. Páté a osmé místo v celkovém pořadí v této konkurenci je výborné. Dosáhli jsme i nějakých dílčích úspěchů, jako například držení dresu nejlepšího vrchaře apod. Hlavně jsme ale spokojeni s aktivním pojetím závodu, v tomhle směru vynikal třeba Tomáš Jakoubek, ale všichni pracovali tak, že jsme byli vidět a jeli jsme rovnocennou partii i s týmy z úrovně Pro. Snad jenom chyběl úspěch v některé z etap v podobě pódiového umístění, ale to už by to bylo asi moc dokonalé," potvrdil spokojenost týmu s výsledky a vystoupení na prvním letošním závodě kategorie 2.1. sportovní ředitel Petr Kaltofen.

TZ ATT Investments, foto: NassosTPhoto


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí