Paris-Roubaix 2024: Van der Poelův triumf navzdory diváckému incidentu

Paris-Roubaix 2024: Van der Poelův triumf navzdory diváckému incidentu

Datum vydání: 08.04.2024

Paris-Roubaix 2024, známý také jako “Peklo severu”, se konal 7. dubna a byl to opravdu historický závod. Mathieu van der Poel z týmu Alpecin–Deceuninck zvítězil po druhé v řadě, když zaútočil více než 60 kilometrů před cílem a udržel si náskok až do konce.Jeho čas 5 hodin 25 minut a 58 sekund se stal nejrychlejším v historii závodu, s průměrnou rychlostí 47,85 km/h, což překonalo rekord z roku 2023. Závodu se 
zúčastnilo celkem 18 UCI WorldTeams a 7 UCI ProTeams.

Na druhém místě skončil Jasper Philipsen, také z týmu Alpecin–Deceuninck, třetí projel cílovou branou Mads Pedersen z týmu Lidl–Trek.Vítězný okamžik přišel, když van der Poel překonal náročné úseky s kostkami a zvýšil svůj náskok na 3 minuty před svými pronásledovateli. Závod byl dlouhý 259,7 km z 54,5 km na kostkách, což jsou notoricky náročné úseky, které jsou charakteristické pro tento závod.Mezi nejvýznamnější úseky patřila Trouée d’Arenberg, Mons-en-Pévèle a Carrefour de l’Arbre, které jsou známé svou obtížností a často rozhodují o výsledku závodu. Celkově byl závod Paris-Roubaix 2024 plný neuvěřitelných výkonů a strategií, které zdůraznily význam odvahy a vytrvalosti v cyklistice.


Van der Poela musel během závodu čelit i nečekanému incidentu s divačkou, která hodila lídrovi závodu čepici pod kola.

Autor: Tým CykloRepublic
Zdroj: Sport.cz
Foto: Daniel Poublon
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí