Nedostižný Nibali opět vyhrál svou oblíbenou Lombardii

Datum vydání: 7. 10. 2017

Vincenzo Nibali stylově zakončil sezonu největším úspěchem v barvách stáje Bahrain-Merida - podruhé v kariéře vyhrál Klasiku padajícího listí a zároveň si připsal jubilejní padesáté vítězství. 

Dvaatřicetiletá italská cyklistická hvězda po dvou letech opět zazářila na veleslavné italské Klasice padajícího listí - Okolo Lombardie. Nibali nechal všechny soupeře za svými zády stejně jako v roce 2015 ve sjezdu z vrcholu předposledního stoupání na Civiglio.

Přes vrchol se přehoupl společně s dalším z favoritů, Thibautem Pinotem (FDJ). Francouzský jezdec však "Žralokovi z Messiny", který v neskutečné rychlosti "proplouval" zatáčkami ošidného klesání, ani s vypětím všech nedokázal sekundovat a navíc mu v posledním kopci došly i síly.

Nibali se dnes ukázal jako zcela nedostižný. A tak, když se k Pinotovi dotáhli další hladoví vlci, mohli už pomýšlet jen na zbytky kořisti. Největší z drobků, které v cyklistickém světě bohužel zbývají po oslavovaném vítězi, patřil francouzskému talentu - Julianu Alaphilippovi (Quick-Step Floors).

Také on zatraceně dobře zvládá disciplínu sjezdu a i díky tomu se odtrhnul od svých pronásledovatelů a dojel si osamocen, avšak zklamaný, pro druhé místo. Poslední flek na podiu pak patřil zlobivému, pro změnu italskému talentu, Gianni Mosconovi (Sky), který vyhrál spurt elitní skupiny. Shodou okoloností v tomto boji o podium porazil právě Pinota z FDJ, tedy stáje, se kterou je prakticky půl roku ve při - nově ho dokonce vyšetřuje policie


Vraťme se ale zpátky k oslavovanému vítězi. Nibali má za sebou skvělou druhou polovinu sezony. Po celkovém druhém místě na Vueltě za excelentním Chrisem Froomem (Sky) v posledních třech italských jednorázových závodech vždy skončil na podiu. Jeho minišňůra začala na konci září na Giro dell'Emilia druhým místem, třetí byl na Tre Valli Varesine, ale v nejprestižnějším závodě podzimu už vše vyladil na jedničku a jednoduše nenašel soupeře. Jeho jubilejní padesáté vítězství nemohlo být sladčí. 

V závodě statečně zápolili i dva Češi - Roman Kreuziger (ORICA-Scott) a Jan Bárta (Bora-Hansgrohe). První jmenovaný byl po solidním výkonu klasifikován na 32. místě se ztrátou přes 5 minut na Nibaliho. Bárta dojel do cíle o deset minut později na 81. příčce. Extrémně náročný závod přitom dokončila jenom polovina startujících. 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
  


Aktuální novinky a videa

Borci z Lotta to přehnali s prášky na spaní
17. 12. 2017 | Kategorie: silniční
Dva mladí nizozemští cyklisté a a zkušený španělský spurter si na týmovém soustředení bez vedení týmu naordinovali prášky na spaní, málem to mělo tragickou dohru.
Přírodní studánky jako zdroj vody. Pít či nepít?
17. 12. 2017 | Kategorie: ostatní
Nemá cenu opakovat, jak je nutné při sportu pravidelně doplňovat tekutiny.
Pět nejlepších gravel biků pro rok 2018
17. 12. 2017 | Kategorie: ostatní
Prohlédněte si pět nejlepších gravel biků dle serveru BikeRadar.
Trek Procaliber 9.8 SL 2018
17. 12. 2017 | Kategorie: MTB
Představme si druhý nejvyšší model značky Trek - Procaliber 9.8 SL.
Dukla Praha má všechny tituly v olympijském omniu!
17. 12. 2017 | Kategorie: dráha
Čtyři starty, čtyři tituly Mistrů České republiky na dráze v olympijském omniu, to je bilance jezdců Dukly Praha v kategoriích juniorka, junior, ženy Elite a muži Elite.
Tourminátor se spojil s terminátorem v boji za dobrou věc!
16. 12. 2017 | Kategorie: ostatní, silniční
Peter Sagan jako ambasador cyklistiky ve městech poslal z Mallorky zdravici za stejnou věc bojujícímu Arnoldu Schwarzeneggerovi a starostce Paříže Anně Hidalgo.
Organizátoři Gira mají v poslední době těžké spaní
16. 12. 2017 | Kategorie: silniční
Další hluboké vrásky pořadatelům Gira.
Cyklista si na kolo upevnil odstřelovač na ohňostroj a pronásleduje motocykl
16. 12. 2017 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na další video skupiny Dafne Fixed, kde cyklista odpalující ohňostroj pronásleduje motocykl.
Kalas sportswear partnerem ČSC
16. 12. 2017 | Kategorie: ostatní
Firma Kalas Sportswear, která je hrdým partnerem české (dříve československé) reprezentace už od roku 1990, vstoupí po boku českých reprezentantů do další sezóny.
Froome sáhl po "ďáblovu" advokátovi
16. 12. 2017 | Kategorie: silniční
V pořádném průšvihu se nacházející Chris Froome nyní spoléhá na služby právníka, který hájil v dopingových kauzách Johana Bruyneela či ruský olympijský výbor.
Nash se stala prezidentkou komise sportovců UCI
15. 12. 2017 | Kategorie: MTB, cyklokros, ostatní
Česká cyklistka byla zvolena prezidentkou sportovní komise UCI.
Tým LottoNL-Jumbo vyhodil tři jezdce ze soustředění
14. 12. 2017 | Kategorie: silniční
Tým LottoNL-Jumbo vyhodil z disciplinárních důvodů tři členy z týmového soustředění v Gironě.
» více novinek a videí

 

Reklama Náhodně vybraní partneři