MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!

MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!

Datum vydání: 15.02.2024

Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn. Sedmý ročník tohoto čtyřetapového maratonu potvrdil svou pověst jako tradiční zahajovací událost sezóny, přinášející výzvy i vzrušení.


V mužské kategorii si celkové vítězství odnesl belgický šampion Wout Alleman, který se neohroženě ujal vedení již v prvních dvou etapách, a zdolal své soupeře s jistotou a grácií. V ženské kategorii pak zvítězila Nizozemka Rosa van Doorn, pro niž byly terénní výzvy jen další příležitostí ukázat svou sílu a odhodlání.


Pro české fanoušky zářily dvě jména: Lubomír Petruš a Martin Stošek. Petruš, závodící za tým D2Mont Merida, sice nepřinesl celkové vítězství, ale svými výkony v jednotlivých etapách dokázal svou kvalitu a odhodlání. Jeho poslední etapa byla zvláště působivá, když bojoval o vítězství a dojel na vynikajícím 5. místě. Celkově si pak český reprezentant ze Španělska odváží úctyhodné 18. místo. Stošek, reprezentující tým Canyon Sidi, se rovněž ukázal v dobrém světle a navzdory drobným technickým problémům si udržel slušné umístění, konkrétně 22. místo.

 
Mediterranean Epic není jen o závodech, ale o testování odolnosti a schopností jezdců. Technicky náročné trasy a více než 6000 metrů stoupání představují výzvu, která ukazuje, kdo má na začátku sezóny skutečně největší sílu a vytrvalost.Autor: Berenika Drhová - Tým CykloRepublic
Foto: Mediterranean EpicPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí