Stošek a Walter si odváží zlato z jubilejní Malevil Cupu

Stošek a Walter si odváží zlato z jubilejní Malevil Cupu

Datum vydání: 03.06.2024

Jubilejní 25. ročník Malevil Cupu se zapsal do historie jako jeden z nejtěžších. Déšť a bláto prověřily odolnost i vůli více než 1000 bikerů ze 13 zemí světa, kteří se postavili na start v Lužických horách. Vítězství slavili favorité Martin Stošek a Stefanie Walter z týmu Canyon Sidi.
 
Martin Stošek dokázal zopakovat svůj triumf z roku 2019 a na 100km trati dojel do cíle ruku v ruce se svým týmovým kolegou, Švýcarem Marcem Stutzmannem. Oba borci Canyonu Sidi si tak odnesli medaile, bronzovou pak vybojoval loňský vítěz Simon Stiebjahn z Německa. Stošek zvládl náročné podmínky s bravurou a v cíli prohlásil, že je během závodu ani nevnímal. Jeho vítězný čas 4:27 hod. je sice kůly stíženým podmínkám o 20 minut pomalejší než loni, ale i tak stačil na suverénní triumf.


 
Závod žen se stal jednoznačnou záležitostí německé bikerky Stefanie Walter z týmu Canyon Sidi. Walter, která má s Malevilem už zkušenosti z ME před dvěma lety, kde skončila 9., si tentokrát vybojovala zlato s velkým náskokem. Druhou pozici obsadila Slovenka Janka Števková a bronz brala loňská vítězka Aleksandra Andrzejewska z Polska. Nejlepší českou závodnicí se stala čtvrtá Aneta Hovorková.
 
Kromě hlavní 100km trasy se jely i kratší varianty - 70km a 50km gravel. Vítězem 70km trati se stal Němec Florian Anderle, mezi ženami triumfovala Markéta Baráková. V premiérové kategorii gravelu na 50 km si zlato odnesli Bernd Ruckdäschel z Německa a Anna Rydvalová.
Foto: Libor Bydžovský, JK Animals
Autor: Tým CykloRepublic


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí