Již zítra startuje MS v Cyklokrosu v Táboře: Vše, Co Potřebujete Vědět!

Již zítra startuje MS v Cyklokrosu v Táboře: Vše, Co Potřebujete Vědět!

Datum vydání: 01.02.2024

Mezi 2. a 4. únorem se v Táboře v areálu Komora uskuteční Mistrovství světa v cyklokrosu, kde budou závodníci bojoval o sedm sestav medailí a sedm duhových trikotů. Do boje na trať vyrazí 312 závodníků a závodnic z 26 zemí, zahrnující nejen krosaře z Evropy, ale také jezdce z Severní a Jižní Ameriky, Asie a Austrálie. Česká republika bude mít na startu úctyhodných 31 reprezentantů.

Nejpočetnějši tým Nizozemska bude zastoupen třiceti třemi cyklokrosaři, zatímco Belgie vyšle na start 29 závodníků. Na dalších příčkách se umístí týmy USA s dvaceti sedmi závodníky, Francie s dvaceti jednačtyřkou, a Itálie, která posílá dvacet jezdců do boje. Zajímavě symbolickým způsobem budou zastoupeny i země jako Chile, Kostarika, Rumunsko, Finsko a Albánie, z nichž každá bude mít na startu jednoho závodníka. Japonsko přiváží sedm svých krosařů a Austrálie devět rprezentantů.


 
Návštěvníci se mohou těšit na tři velké obrazovky, které jim přiblíží dění na okruhu. Organizátoři se snaží vytvořit vzrušující a energické prostředí, které diváky povzbudí k bouřlivé podpoře jezdců. K tomu přispěje i výrazný počet bubeníků, kteří dorazí z jižní Moravy. Vyzývají všechny fanoušky, aby přišli vybaveni vlajkami, trumpetami a píšťalami, s vědomím, že tato nadšená podpora poskytne optimální podmínky pro skvělé výkony našich reprezentantů.
 
Cena parkovného na veřejném parkovišti 1 & 2 činí 100 Kč/den pro jedno osobní vozidlo.
 
Všechny závody můžete sledovat živě na ČT Sport.
 
 

Program:
 
Pátek 2. února 2024
Štafeta
Start: 12:30
 
Sobota 3. února 2024
Juniorky
Start: 11:00
 
Muži u23
Start: 12:30
 
Ženy Elite
14:30
 
Neděle 4. února 2024
Junioři
Start: 11:00
 
Ženy u23
Start: 12:30
 
Muži Elite
14:30
 


Nominace:
 
Juniorky:
 
Kateřina Douděrová, Amálie Gottwaldová, Daniela Hezinová, Anna Hrdinová, Anna Panušová, Veronika Sedláčková, Hanka Viková.
 
Junioři:
 
Kryštof Bažant, Tomáš Hájek, Matěj Havel, Jan Janout, Tomáš Kraus, Patrik Lienert.
 
Ženy U23:
 
Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková, Simona Spěšná, Kristýna Zemanová.
 
Muži U23:
 
Patrik Černý, Matyáš Fiala, Václav Ježek, Pavel Jindřich, Maximilián Kerl,  Jan Zatloukal.
 
Ženy:
 
Nikola Nosková, Tereza Tvarůžková, Tereza Vaníčková.
 
Muži:
 
Michael Boroš, Jakub Říman, Zdeněk Štybar, Adam Ťoupalík, Šimon Vaníček.
Všem českým závodníkům přejeme hodně štěstí a mnoho úspěchů.


  


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí