ZMJ: Italové ovládali celý pátek

ZMJ: Italové ovládali celý pátek

Datum vydání: 10. 5. 2019

Pátek na Závodě míru juniorů patří pouze Italům.

Nejprve dopolední časovku vyhrál Antonio Tiberi, odpolední závod v Roudnici nad Labem hned dva jeho kolegové získali pódiový double – v hromadném dojezdu vyhrál spurt Tomas Trainini před krajanem Francesco Della Lungou.


Roudnická etapa na osmdesát kilometrů byla rovinatějšího rázu a i přes množství snah o únik zůstal peloton v závěru kompaktní. Diváci v Roudnici tak sledovali letošní první spurt celého hlavního pole, kterému dominovali právě italští reprezentanti. Trojici na slavnostním pódiu doplnil Francouz Paul Penhoet. Nejlepší český reprezentant byl Pavel Bittner na dvanácté příčce v čase vítěze.

„Bylo těžké si v posledním kilometru vydobýt tu správnou pozici, ale ve spurtu jsme svedli naprosto skvělou bitvu, kterou vyhrál Tomas a já ho doplnil na pódiu na skvělém druhém místě, takže jsme opravdu hodně spokojení,“ shrnul závěrečný dojezd stříbrný muž Francesco Della Lunga, když spokojeně mrknul na vítězného kolegu Traininiho. Současně ale také dodal:

„Dnešek nám sednul skvěle, ale zítřek pro mě a Tomase bude rozhodně úplně jiný, nicméně náš tým je celkově silný a máme tu kluky, kteří si kopci poradí, takže věřím, že nám radost vydrží,“ nemá skromné ambice Della Lunga.

Žlutý trikot během pátečního dne ale zůstal v držení vítěze úvodní etapy Hugovi Toumiremu. Ten ho udržel nejen po časovce, ale i po odpolední roudnické etapě.  Francouzský lídr Závodu míru juniorů má před sobotní královskou etapou náskok osmi vteřin na druhého Němce Balerstedta. Domácí Mathias Vacek je jen těsně za elitní desítkou na průběžné jedenácté příčce s odstupem necelé tři čtvrtě minuty.

„Kluci zatím jedou přesně podle plánu. Jsou aktivní, ani dnes jsme nechyběli v úniku, přestože nevydržel, ale zásadní je, že jsme nechybovali jako v loňském roce a máme solidní šanci na celkové umístění. Rozhodovat bude sobota. Mathias je na tom viditelně dobře, takže se nechme překvapit,“ je tajemný český reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Právě sobotní sto kilometrů dlouhá etapa se startem v Teplicích a cílem v německém Altenbergu díky svému profilu, kdy peloton musí dvakrát vystoupat na Vitišku, je označovaná za královskou. Už tradičně se v ní určuje celkové pořadí.
 
Výsledky – 2. B etapa (80,4 km):
1. Tomas Trainini (ITA) 1:53:09
2. Francesco Della Lunga (ITA)
3. Paul Penhoet (FRA)
4. Casper van Uden (NED)
5. Robin Juel Skivild (DEN)
12. Pavel Bittner (CZE) – všichni stejný čas
 
Celkově po 2. B etapě:
1. Hugo Toumire (FRA) 4:40:27
2. Maurice Balerstedt (GER) +0:08
3. Andrea Piccolo (Ita) +0:18
4. William Blume Levy (DEN) +0:18
5. Casper van Uden (NED) +0:22
11. Mathias Vacek (CZE) +0:43
 
Zdroj a foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

aNti Corona Cup je v cíli, vítězové získají unikátní pohár!
4. 6. 2020 | Kategorie:
aNti CORONA CUP, prestižní forma závodů horských kol v individuálních jízdách na čas na vyznačených okruzích olympijského cross country v době koronavirové pandemie je u konce.
V neděli startuje ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár!
3. 6. 2020 | Kategorie: MTB
V neděli 7. června 2020 odstartuje do své osmé sezóny ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár závodem v Beckově.
Odešla legenda - Jaromír Žák
3. 6. 2020 | Kategorie: ostatní
Ve věku 86 let  zemřel dlouholetý cyklistický trenér československé dráhové cyklistiky z 80 let minulého století, pan Jaromír Žák.
Petr Leták: Z 10% Sportovcem - květen
1. 6. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Pokračování projektu ​Petra Letáka: Z 10% Sportovcem.
8 důvodů, proč si koupit kolo!
31. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Právě teď je ten nejlepší čas na pořízení kola! Pokud vás k tomuto kroku nepřesvědčilo krásné počasí ani konec karantény, přečtěte si těchto 8 pádných argumentů, proč byste nákup bicyklu neměli odkládat už ani minutu!
Registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28.5. v 11:00 hodin!
27. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května 2020 v 11:00 hodin.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2020
26. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár se pojede i v letošním roce.
Trénink na trase ŠKODA AUTO Sázava s Ondřejem Cinkem
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Zveme tě v sobotu 6. června na tréninkovou projížďku a kontrolu trasy ŠKODA AUTO Sázava.
STEVENS JURA 2020: Plně nabito i v základu
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Pořídit si základní specifikaci kola často přináší mnoho kompromisů, se kterými se cyklista musí smířit a oželené si časem dokoupit.
Kulhavý zdolal Everest za deset hodin, pro Českou olympijskou nadaci pomohl vybrat zatím čtvrt milionu
23. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.
Metrostav handy cyklo maraton se nevzdává ani letos!
21. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 28. července 2020 odstartuje jeden z nejdelších cyklistických závodů v Česku. Oproti předchozím ročníkům bude ten letošní zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line.
Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start se postaví v půl šesté ráno. Třináctkrát za jeden den bude v pátek 22. května 2020 stoupat na vrchol Lysé hory, dominanty Beskyd.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►