Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu

Datum vydání: 14.04.2024

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. Ve vysoce konkurenčním závodě žen se na čele střídaly silné jezdkyně, ale nakonec si v šestém kole Evie Richards vytvořila rozhodující náskok a suverénně si tak dojela pro vítězství. Jitka Čábelická, jediná česká účastnice, obsadila 28. pozici. 

Mužský závod nabídl dramatické momenty, kdy se na čele střetli závodníci jako Luca Schwarzbauer a Victor Koretzky. Nicméně nakonec se vedení ujal Samuel Gaze a udržel si svou pozici až do cílové rovinky. Ondřej Cink, český šampion, obsadil 23. místo. 

Pro Cinka a Čábelickou to byl skvělý start do olympijské sezóny, který ukázal jejich sílu a připravenost v konkurenci světových špiček. Mairipora tak slouží jako skvělý úvod do série Světového poháru horských kol, který slibuje další vzrušující závody.

Program:

Neděle 14.4.2024

10:00 (15:00 SEČ) - Cross - country Ženy u23

12:15 (17:15 SEČ) - Cross - country Ženy Elite
14:30 (19:30 SEČ) - Cross - country Muži Elite
Autor: Tým CykloRepublic
Foto: UCI, Randy Ferguson

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí