Evropský šampionát horských kol: Kryštof Bažant vybojoval stříbrnou medaili

Evropský šampionát horských kol: Kryštof Bažant vybojoval stříbrnou medaili

Datum vydání: 13.05.2024

Páteční program na evropském šampionátu horských kol nabídl divácky atraktivní štafetové závody. O titul se mezi sebou popraly národní týmy v čele s Itálií, která si odnesla zlato. Česká reprezentace však nezůstala pozadu a ve složení Jan Sáska, Eliška Hanáková, Adéla Holubová, Jan Zatloukal, David Friedel a Amálie Gottwaldová dojela na statečném sedmém místě. 

V sobotu čeští junioři předvedli skvělý výkon. Kryštof Bažant se vyhoupl na stříbrnou pozici, avšak smůla potkala Davida Friedela, který ve finálním kole potkal defekt zadního kola, což ho vyřadilo z boje o medaili. Přesto se jednalo o úctyhodný výsledek. 

V závodu žen do 23 let si vedla nejlépe Monique Halter ze Švýcarska. Z Češek rozbahněná trať nejvíce sedla Nele Viktorové, která i přes defekt dojela na skvělém 15. místě. V elitní kategorii žen předvedla výjimečný výkon nizozemská závodnice Puck Pieterse, která obhájila svůj titul před Monou Mitterwallner z Rakouska a Ninou Benz z Německa. Jitka Čábelická se umístila na 21. místě. 

V kategorii elitních mužů zlato mohl slavit Simone Avondetto z Itálie, následovaný Simonem Andreassenem z Dánska a Julianem Schelbem z Německa. Jan Škarnitzl dojel na solidní 26. pozici. 

Evropský šampionát horských kol v rumunském Cheile Gradistei nabídl divákům napínavé souboje a okamžiky. Jako další závod na programu všech světových bikerů je už však SP v Novém Městě na Moravě, který se koná již za dva týdny!
 

Výsledky

Ženy u23

1. Monique Halter (SUI) 1:14:09
2. Carla Hahn (GER) +0:26
3. Anina Hutter (SUI) +0:38
4. Ella Maclean-Howell (GBR) +1:00
5. Luisa Daubermann (GER) +2:09
...
15. Nela Viktorová +6:09
21. Simona Spěšná +8:59
DNF Adéla Holubová 


Ženy Elite

1. Puck Pieterse (NED)1:28:09
2. Mona Mitterwallner (AUT) +1:12
3. Nina Benz (GER) +2:15
4. Nicole Koller (SUI) +3:29
5. Gret Seiwald (ITA) +4:34
...
21. Jitka Čábelická - 1 kolo 

Muži Elite

1. Simone Avondetto (ITA) 1:14:57
2. Simon Andreassen (DEN) +0:50
3. Julian Schelb (GER) +1:07
4. Thomas Griot (FRA) +1:14
5. Maximilian Brandl (GER) +1:46
...
26. Jan Škarnitzl +7:22 

 Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Calin Gabor


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí