Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!

Datum vydání: 23.02.2024

Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. V unikátním prostředí antických ruin Amathus se sešla elita světových bikerů, aby se poprala o cenné body v olympijské UCI sezóně. 

Na startovní čáře se neztratili ani zkušení čeští závodníci, kteří již v minulosti předvedli své umění na kyperské půdě. Jan Škarnitzl, několikanásobný vítěz Cyprus Sunshine Cupu, dorazil se svými kolegy z týmu GAPP System Kolofix, včetně elitní české šampionky Jitky Čábelické. Nově v dresu týmu Subterra Santa Cruz se představil také Jan Sáska, který v závěrečném sprintu zabodoval bronzovou pozicí. 

V kategorii žen suverénně dominovala Anne Terpstra z Nizozemska, která si s přehledem připsala vítězství. Česká šampionka Jitka Čábelická se držela v těsném závěsu a vybojovala si skvělé druhé místo. Bronz pak připadl další Nizozemce, Lotte Koopmans. 

Mezi muži se na vrchol postavil Gil Ly Gonen z Izraele, jehož jméno se možná dosud moc neslyšelo, ale jeho skvělý výkon určitě neunikl pozornosti. Oleksandr Hudyma z Ukrajiny obsadil druhé místo se ztrátou 1:44. Zatímco český závodník, Jan Sáska, se na stupních vítězů chopili příčky třetí. Lukáš Kobes a Jan Škarnitzl za ním v pořadí následovali. 

Svěží mořský vzduch, pohled na antické ruiny a špičkový závodní výkon vytvořily nezapomenutelnou atmosféru prvního závodu Cyprus Sunshine Cupu 2024. Nadšení diváci a soutěžící se již netrpělivě vyhlíží další dva závody, které budou na programu v sobotu a neděli.
 Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Roman Bychkov


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí