Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Datum vydání: 25. 2. 2020

Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.

 

Tím nejmodernějším přístrojem na zjištění výkonnostních hodnot jsou nyní wattmetry. Jejich výhodou je, že díky dokonale zaznamenaným datům dokážou jezdci vyhodnotit trénink, obratem analyzovat nedostatky a tím posouvat výkon vpřed. 

 

Wattmetr je aktuálně základním vodítkem nejen pro všechny profesionály. Nutno říci, že efektivnímu používání wattmetru, ale i měřičům tepové frekvence musí předcházet funkční vyšetření, neboli zátěžový test. Ten určí hodnoty, z nichž bude trénovaný jedinec vycházet. U začátečníků se doporučují tréninkové dávky komunikovat s pověřenou osobou, resp. kvalifikovaným trenérem. 
 

 

My jsme měli příležitost otestovat značku, která je českým podmínkách nebližší. Inpeak Powercrank je kompletně navržený a vyrobený v EU, kdy přímá výroba probíhá v polské Vratislavi.

Výrobce má v Česku své prodejní zastoupení u INPEAK STORE, kde se řeší nejen prodej, ale i instalace či servis. Zákazníka jistě potěší i přehledný web, který je kompletně v češtině.

 

Z nabízených měřičů si vybíráte dle používané sady klik s možností volby buď pro horské nebo silniční kolo. 
 

 

Při koupi wattmetru máte dvě možnosti. Zaprvé zvolíte novou levou kliku s nainstalovaným měřičem výkonu INPEAK. Zadruhé tzv. způsob Custom, kdy odešlete vaší levou kliku přímo distributorovi a on měřič namontuje. Tento proces je velmi rychlý, prodejce garantuje vyřízení objednávky do 7 pracovních dnů od doručení.
 

Výhodou wattmetru nainstalovaného na levé klice je nízká hmotnost a minimalismus. Váha měřiče je pouhých 12 g a je odolný vůči vodě i drsným povětrnostním vlivům (IP67). Přesnost měření se pohybuje v hodnotách ±2%.

Baterie vydrží v maximálním rozmezí 200 hodin. Nutno podotknout, že výdrž baterie je uváděna v ideálních podmínkách (teplotě kolem 18 stupňů) a při nižších teplotách se může výrazně lišit. Výměna baterie je i pro běžného uživatele bezproblémovou záležitostí, k níž postačí klasická pětikoruna.

 

 

Ve spojení s vašim tachometrem, hodinkami, mobilem či GPS navigací můžete využít dvě technologie. Tou je buď bezdrátový komunikační protokol ANT+ nebo Bluetooth Smart. 
 

Pro spojení s měřičem výkonu doporučujeme využít i aplikaci INPEAK Manager APP (dostupná pro Google Play a App Store). V ní se spojíte se zařízením, provedete jednoduchou kalibraci, zkontrolujete stav baterie a aktualizujete software. Mobilní aplikace vám rovněž zobrazí udávané hodnoty kadence a wattů.

 

V našem testu jsme využili k montáži vlastní kliku tedy variantu Custom, kdy jsme si měřič nechali nainstalovat na kliku Sram S-2200 Carbon. Jako laici oceňujeme stručný návod k obsluze, který vás v několika bodech seznámí s užíváním a servisem. Stejně tak je stručná i aplikace INPEAK Manager APP.
 


 

Pro užívání a měření výkonů jsme použili placenou verzi aplikace Strava, v níž lze zpětně dohledat trénink a dle potřeb jej vyhodnotit.

 

Ke kalibraci zařízení postačí otočit klikou v protisměru hodinových ručiček a umístit ji do stabilního bodu na šestou hodinu, kdy se rovněž prověří aktualizace softwaru. V případě chyby dokáže firma obratem reagovat.

 

Po měsíčním používání si wattmetr zaslouží naši pochvalu. Za celou dobu jsme nezaznamenali jediný výpadek nebo zkreslené hodnoty. Je jen otázka času, kdy si najde své místo u většiny českých profesionálních i amatérských cyklistů.
 


Značka Inpeak Powercrank si upevňuje své místo na trhu s wattmetry už jen proto, že jej využívá i profesionální tým Kross Racing, jenž má ve svém složení českou jedničku Ondřeje Cinka. 

Technické údaje o wattmetru Inpeak Powercrank:

 

Napájení: 1x knoflíková baterie CR2032 

Výdrž baterie: max. 200 h 

Přesnost měření:  ±2% 

Hmotnost: sériová hmotnost levé kliky + 12g 

Stupeň krytí: IP67 

Rozsah měření výkonu: 0 – 2000 W 

Rozsah měření frekvence šlapání: 20 – 200 ot./min

Provozní teplota: od -5 ° C do + 50 ° C

Cenová relace od 6.889 - 12.449 Kč.
 

 

Další wattmetru o Inpeak Powercrank naleznete na www.inpeakstore.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

První cyklistické informační centrum v Písku!
20. 10. 2021 | Kategorie: ostatní
V pondělí 25. října 2021 v 16 hodin bude slavnostně otevřeno v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy.
Jak vybrat to nejlepší dámské nebo pánské elektrokolo?
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokolo se stalo v posledních letech velmi žádaným zbožím. Dnes už jej má prakticky skoro každý, ostatně vám umožní užít si naplno projížďky krajinou, i když na to zrovna nemáte sílu nebo zdraví úplně neslouží.
Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.
Galaxy Stevens série: Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros
11. 10. 2021 | Kategorie: silniční
Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice.
Singltrek pod Smrkem: ukázka trailů
10. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede po Singltreku pod Smrkem, rájem milovníků stezek pro horská kola.
Termíny Pražského MTB poháru 2022!
8. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.
Alpa Hradec Králové zakončí cyklistickou sezónu 16. října!
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Buď součástí závěrečného cyklistického závodu seriálu Prima CUP, kterým je třetí říjnový víkend Alpa Hradec Králové. Připraveny jsou tři trasy.
Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.
Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!
5. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
Galaxy Stevens série 2021: Tour de Brdy již tuto sobotu!
5. 10. 2021 | Kategorie:
Trasa 15. ročníku Tour de Brdy je připravená.
Prima CUP v Mikulově si užila řada hvězd! Vítězem závodu Bubílek
5. 10. 2021 | Kategorie:
Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.
Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021!
30. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►