Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Datum vydání: 25. 2. 2020

Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.

 

Tím nejmodernějším přístrojem na zjištění výkonnostních hodnot jsou nyní wattmetry. Jejich výhodou je, že díky dokonale zaznamenaným datům dokážou jezdci vyhodnotit trénink, obratem analyzovat nedostatky a tím posouvat výkon vpřed. 

 

Wattmetr je aktuálně základním vodítkem nejen pro všechny profesionály. Nutno říci, že efektivnímu používání wattmetru, ale i měřičům tepové frekvence musí předcházet funkční vyšetření, neboli zátěžový test. Ten určí hodnoty, z nichž bude trénovaný jedinec vycházet. U začátečníků se doporučují tréninkové dávky komunikovat s pověřenou osobou, resp. kvalifikovaným trenérem. 
 

 

My jsme měli příležitost otestovat značku, která je českým podmínkách nebližší. Inpeak Powercrank je kompletně navržený a vyrobený v EU, kdy přímá výroba probíhá v polské Vratislavi.

Výrobce má v Česku své prodejní zastoupení u INPEAK STORE, kde se řeší nejen prodej, ale i instalace či servis. Zákazníka jistě potěší i přehledný web, který je kompletně v češtině.

 

Z nabízených měřičů si vybíráte dle používané sady klik s možností volby buď pro horské nebo silniční kolo. 
 

 

Při koupi wattmetru máte dvě možnosti. Zaprvé zvolíte novou levou kliku s nainstalovaným měřičem výkonu INPEAK. Zadruhé tzv. způsob Custom, kdy odešlete vaší levou kliku přímo distributorovi a on měřič namontuje. Tento proces je velmi rychlý, prodejce garantuje vyřízení objednávky do 7 pracovních dnů od doručení.
 

Výhodou wattmetru nainstalovaného na levé klice je nízká hmotnost a minimalismus. Váha měřiče je pouhých 12 g a je odolný vůči vodě i drsným povětrnostním vlivům (IP67). Přesnost měření se pohybuje v hodnotách ±2%.

Baterie vydrží v maximálním rozmezí 200 hodin. Nutno podotknout, že výdrž baterie je uváděna v ideálních podmínkách (teplotě kolem 18 stupňů) a při nižších teplotách se může výrazně lišit. Výměna baterie je i pro běžného uživatele bezproblémovou záležitostí, k níž postačí klasická pětikoruna.

 

 

Ve spojení s vašim tachometrem, hodinkami, mobilem či GPS navigací můžete využít dvě technologie. Tou je buď bezdrátový komunikační protokol ANT+ nebo Bluetooth Smart. 
 

Pro spojení s měřičem výkonu doporučujeme využít i aplikaci INPEAK Manager APP (dostupná pro Google Play a App Store). V ní se spojíte se zařízením, provedete jednoduchou kalibraci, zkontrolujete stav baterie a aktualizujete software. Mobilní aplikace vám rovněž zobrazí udávané hodnoty kadence a wattů.

 

V našem testu jsme využili k montáži vlastní kliku tedy variantu Custom, kdy jsme si měřič nechali nainstalovat na kliku Sram S-2200 Carbon. Jako laici oceňujeme stručný návod k obsluze, který vás v několika bodech seznámí s užíváním a servisem. Stejně tak je stručná i aplikace INPEAK Manager APP.
 


 

Pro užívání a měření výkonů jsme použili placenou verzi aplikace Strava, v níž lze zpětně dohledat trénink a dle potřeb jej vyhodnotit.

 

Ke kalibraci zařízení postačí otočit klikou v protisměru hodinových ručiček a umístit ji do stabilního bodu na šestou hodinu, kdy se rovněž prověří aktualizace softwaru. V případě chyby dokáže firma obratem reagovat.

 

Po měsíčním používání si wattmetr zaslouží naši pochvalu. Za celou dobu jsme nezaznamenali jediný výpadek nebo zkreslené hodnoty. Je jen otázka času, kdy si najde své místo u většiny českých profesionálních i amatérských cyklistů.
 


Značka Inpeak Powercrank si upevňuje své místo na trhu s wattmetry už jen proto, že jej využívá i profesionální tým Kross Racing, jenž má ve svém složení českou jedničku Ondřeje Cinka. 

Technické údaje o wattmetru Inpeak Powercrank:

 

Napájení: 1x knoflíková baterie CR2032 

Výdrž baterie: max. 200 h 

Přesnost měření:  ±2% 

Hmotnost: sériová hmotnost levé kliky + 12g 

Stupeň krytí: IP67 

Rozsah měření výkonu: 0 – 2000 W 

Rozsah měření frekvence šlapání: 20 – 200 ot./min

Provozní teplota: od -5 ° C do + 50 ° C

Cenová relace od 6.889 - 12.449 Kč.
 

 

Další wattmetru o Inpeak Powercrank naleznete na www.inpeakstore.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
13. ročník Milčova kolečka
9. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
Každoročně 8. května se pořádá v městské části Brno - Bosonohy vzpomínka na legendárního cyklistu Miloše Hrazdíru.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►