Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Datum vydání: 25. 2. 2020

Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.

 

Tím nejmodernějším přístrojem na zjištění výkonnostních hodnot jsou nyní wattmetry. Jejich výhodou je, že díky dokonale zaznamenaným datům dokážou jezdci vyhodnotit trénink, obratem analyzovat nedostatky a tím posouvat výkon vpřed. 

 

Wattmetr je aktuálně základním vodítkem nejen pro všechny profesionály. Nutno říci, že efektivnímu používání wattmetru, ale i měřičům tepové frekvence musí předcházet funkční vyšetření, neboli zátěžový test. Ten určí hodnoty, z nichž bude trénovaný jedinec vycházet. U začátečníků se doporučují tréninkové dávky komunikovat s pověřenou osobou, resp. kvalifikovaným trenérem. 
 

 

My jsme měli příležitost otestovat značku, která je českým podmínkách nebližší. Inpeak Powercrank je kompletně navržený a vyrobený v EU, kdy přímá výroba probíhá v polské Vratislavi.

Výrobce má v Česku své prodejní zastoupení u INPEAK STORE, kde se řeší nejen prodej, ale i instalace či servis. Zákazníka jistě potěší i přehledný web, který je kompletně v češtině.

 

Z nabízených měřičů si vybíráte dle používané sady klik s možností volby buď pro horské nebo silniční kolo. 
 

 

Při koupi wattmetru máte dvě možnosti. Zaprvé zvolíte novou levou kliku s nainstalovaným měřičem výkonu INPEAK. Zadruhé tzv. způsob Custom, kdy odešlete vaší levou kliku přímo distributorovi a on měřič namontuje. Tento proces je velmi rychlý, prodejce garantuje vyřízení objednávky do 7 pracovních dnů od doručení.
 

Výhodou wattmetru nainstalovaného na levé klice je nízká hmotnost a minimalismus. Váha měřiče je pouhých 12 g a je odolný vůči vodě i drsným povětrnostním vlivům (IP67). Přesnost měření se pohybuje v hodnotách ±2%.

Baterie vydrží v maximálním rozmezí 200 hodin. Nutno podotknout, že výdrž baterie je uváděna v ideálních podmínkách (teplotě kolem 18 stupňů) a při nižších teplotách se může výrazně lišit. Výměna baterie je i pro běžného uživatele bezproblémovou záležitostí, k níž postačí klasická pětikoruna.

 

 

Ve spojení s vašim tachometrem, hodinkami, mobilem či GPS navigací můžete využít dvě technologie. Tou je buď bezdrátový komunikační protokol ANT+ nebo Bluetooth Smart. 
 

Pro spojení s měřičem výkonu doporučujeme využít i aplikaci INPEAK Manager APP (dostupná pro Google Play a App Store). V ní se spojíte se zařízením, provedete jednoduchou kalibraci, zkontrolujete stav baterie a aktualizujete software. Mobilní aplikace vám rovněž zobrazí udávané hodnoty kadence a wattů.

 

V našem testu jsme využili k montáži vlastní kliku tedy variantu Custom, kdy jsme si měřič nechali nainstalovat na kliku Sram S-2200 Carbon. Jako laici oceňujeme stručný návod k obsluze, který vás v několika bodech seznámí s užíváním a servisem. Stejně tak je stručná i aplikace INPEAK Manager APP.
 


 

Pro užívání a měření výkonů jsme použili placenou verzi aplikace Strava, v níž lze zpětně dohledat trénink a dle potřeb jej vyhodnotit.

 

Ke kalibraci zařízení postačí otočit klikou v protisměru hodinových ručiček a umístit ji do stabilního bodu na šestou hodinu, kdy se rovněž prověří aktualizace softwaru. V případě chyby dokáže firma obratem reagovat.

 

Po měsíčním používání si wattmetr zaslouží naši pochvalu. Za celou dobu jsme nezaznamenali jediný výpadek nebo zkreslené hodnoty. Je jen otázka času, kdy si najde své místo u většiny českých profesionálních i amatérských cyklistů.
 


Značka Inpeak Powercrank si upevňuje své místo na trhu s wattmetry už jen proto, že jej využívá i profesionální tým Kross Racing, jenž má ve svém složení českou jedničku Ondřeje Cinka. 

Technické údaje o wattmetru Inpeak Powercrank:

 

Napájení: 1x knoflíková baterie CR2032 

Výdrž baterie: max. 200 h 

Přesnost měření:  ±2% 

Hmotnost: sériová hmotnost levé kliky + 12g 

Stupeň krytí: IP67 

Rozsah měření výkonu: 0 – 2000 W 

Rozsah měření frekvence šlapání: 20 – 200 ot./min

Provozní teplota: od -5 ° C do + 50 ° C

Cenová relace od 6.889 - 12.449 Kč.
 

 

Další wattmetru o Inpeak Powercrank naleznete na www.inpeakstore.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě
8. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.
Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►