Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank

Datum vydání: 25. 2. 2020

Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.

 

Tím nejmodernějším přístrojem na zjištění výkonnostních hodnot jsou nyní wattmetry. Jejich výhodou je, že díky dokonale zaznamenaným datům dokážou jezdci vyhodnotit trénink, obratem analyzovat nedostatky a tím posouvat výkon vpřed. 

 

Wattmetr je aktuálně základním vodítkem nejen pro všechny profesionály. Nutno říci, že efektivnímu používání wattmetru, ale i měřičům tepové frekvence musí předcházet funkční vyšetření, neboli zátěžový test. Ten určí hodnoty, z nichž bude trénovaný jedinec vycházet. U začátečníků se doporučují tréninkové dávky komunikovat s pověřenou osobou, resp. kvalifikovaným trenérem. 
 

 

My jsme měli příležitost otestovat značku, která je českým podmínkách nebližší. Inpeak Powercrank je kompletně navržený a vyrobený v EU, kdy přímá výroba probíhá v polské Vratislavi.

Výrobce má v Česku své prodejní zastoupení u INPEAK STORE, kde se řeší nejen prodej, ale i instalace či servis. Zákazníka jistě potěší i přehledný web, který je kompletně v češtině.

 

Z nabízených měřičů si vybíráte dle používané sady klik s možností volby buď pro horské nebo silniční kolo. 
 

 

Při koupi wattmetru máte dvě možnosti. Zaprvé zvolíte novou levou kliku s nainstalovaným měřičem výkonu INPEAK. Zadruhé tzv. způsob Custom, kdy odešlete vaší levou kliku přímo distributorovi a on měřič namontuje. Tento proces je velmi rychlý, prodejce garantuje vyřízení objednávky do 7 pracovních dnů od doručení.
 

Výhodou wattmetru nainstalovaného na levé klice je nízká hmotnost a minimalismus. Váha měřiče je pouhých 12 g a je odolný vůči vodě i drsným povětrnostním vlivům (IP67). Přesnost měření se pohybuje v hodnotách ±2%.

Baterie vydrží v maximálním rozmezí 200 hodin. Nutno podotknout, že výdrž baterie je uváděna v ideálních podmínkách (teplotě kolem 18 stupňů) a při nižších teplotách se může výrazně lišit. Výměna baterie je i pro běžného uživatele bezproblémovou záležitostí, k níž postačí klasická pětikoruna.

 

 

Ve spojení s vašim tachometrem, hodinkami, mobilem či GPS navigací můžete využít dvě technologie. Tou je buď bezdrátový komunikační protokol ANT+ nebo Bluetooth Smart. 
 

Pro spojení s měřičem výkonu doporučujeme využít i aplikaci INPEAK Manager APP (dostupná pro Google Play a App Store). V ní se spojíte se zařízením, provedete jednoduchou kalibraci, zkontrolujete stav baterie a aktualizujete software. Mobilní aplikace vám rovněž zobrazí udávané hodnoty kadence a wattů.

 

V našem testu jsme využili k montáži vlastní kliku tedy variantu Custom, kdy jsme si měřič nechali nainstalovat na kliku Sram S-2200 Carbon. Jako laici oceňujeme stručný návod k obsluze, který vás v několika bodech seznámí s užíváním a servisem. Stejně tak je stručná i aplikace INPEAK Manager APP.
 


 

Pro užívání a měření výkonů jsme použili placenou verzi aplikace Strava, v níž lze zpětně dohledat trénink a dle potřeb jej vyhodnotit.

 

Ke kalibraci zařízení postačí otočit klikou v protisměru hodinových ručiček a umístit ji do stabilního bodu na šestou hodinu, kdy se rovněž prověří aktualizace softwaru. V případě chyby dokáže firma obratem reagovat.

 

Po měsíčním používání si wattmetr zaslouží naši pochvalu. Za celou dobu jsme nezaznamenali jediný výpadek nebo zkreslené hodnoty. Je jen otázka času, kdy si najde své místo u většiny českých profesionálních i amatérských cyklistů.
 


Značka Inpeak Powercrank si upevňuje své místo na trhu s wattmetry už jen proto, že jej využívá i profesionální tým Kross Racing, jenž má ve svém složení českou jedničku Ondřeje Cinka. 

Technické údaje o wattmetru Inpeak Powercrank:

 

Napájení: 1x knoflíková baterie CR2032 

Výdrž baterie: max. 200 h 

Přesnost měření:  ±2% 

Hmotnost: sériová hmotnost levé kliky + 12g 

Stupeň krytí: IP67 

Rozsah měření výkonu: 0 – 2000 W 

Rozsah měření frekvence šlapání: 20 – 200 ot./min

Provozní teplota: od -5 ° C do + 50 ° C

Cenová relace od 6.889 - 12.449 Kč.
 

 

Další wattmetru o Inpeak Powercrank naleznete na www.inpeakstore.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
Biker Cink v Nalles čtvrtý, juniorka Novotná sedmá
10. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Italská série pokračovala třetím závodem v Nalles, kde se na závodě Sunhine Race zařazeném v kategorii HC sešla téměř kompletní biková špička.
MONTONE: Převezte své kolo bezpečně
8. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Kolo již dávno ​není jen pouhý dopravní prostředek, díky němuž se dopravíme z bodu A do budu B.
Tréninková poradna: Spánek v průběhu extrémních sportovních výkonů
5. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Dotaz: „Věnuji se extrémním vytrvaleckým závodům a závodům typu ultra no support jako je např. Trans Continental Race, Trans Atlantic Race, North Cup 4000, atd. Nemám úplně vyřešenou problematiku spánku. Dá se toto nějak natrénovat?“
Pozvánka: cyklistický kemp Singltrek
1. 4. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti!
Nejnašlapanější modely mezi elektrokoly Crussis pro rok 2021
30. 3. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Hledáte to nejlepší elektrokolo, v jehož​ sedle se budete cítit jako ryba ve vodě, vyrazíte odhodlaně a s radostí vstříc dobrodružství, nekonečným dálkám i malebným výhledům?
Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek
26. 3. 2021 | Kategorie: ostatní
Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!
SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?
24. 3. 2021 | Kategorie: MTB
Jaro se hlásí o slovo a s ním i tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►