Intervalový trénink jen pro závodníky? Ale kdeže!

Intervalový trénink jen pro závodníky? Ale kdeže!

Datum vydání: 23.11.2017

Vědci z Austrá​lie prokázali potenciální přínos intervalového tréninku pro těhotné ženy. 

Vědecké studie se účastnilo 12 zdravých žen ve třetím trimestru těhotenství (v průměrném věku 35 let), které na rotopedu absolvovaly projížďky dvou rozdílných charakterů.

V jednom případě šlapaly půl hodiny rovnoměrným tempem na 65 % výkonu (určeno odhadovaným maximálním srdečním tempem pro danou věkovou kategorii). V druhém případě pak jízdu stejných parametrů prokládaly šesti čtvrtminutovými intervaly šlapání o vysoké intenzitě. 

Výsledkem byl zvýšený výdej energie o 28 % v porovnání s rovnoměrným šlapáním a zrychlení poklesu hladiny glukózy v krvi po jídle. Účastnice studie navíc druhý typ fyzické aktivity hodnotily shodně jako zábavnější a cítily se po něm lépe. 

Šlapání na rotopedu s využitím vysokointenzivních intervalů tak může těhotným ženám (bez zdravotních komplikací) pomoci dosáhnout stejného objemu fyzické aktivity za méně času, který jinak potřebují na jiné, pro toto období, důležité aktivity. 
 

Zdroj: Ong, M., Wallman, K., Fournier, P., Newnham, J. and Guelfi, K. (2016). Enhancing energy expenditure and enjoyment of exercise during pregnancy through the addition of brief higher intensity intervals to traditional continuous moderate intensity cycling. BMC Pregnancy and Childbirth, 16(1).


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Výsledky: MČR XCO Harrachov
20.07.2024 | Kategorie: MTB
Kompletní výsledková listina z MČR v Harrachově.
Giant představil nejnovější generaci svých gravel kol
18.07.2024 | Kategorie: MTB, cyklokros
Nová řada gravel kol je vybavena vnitřním vedením kabelů a integrovaným úložným prostorem pro vyšší rychlost a všestrannost.
Perfektní sportovní doplněk – prémiové samolepky na kolo
16.07.2024 | Kategorie: Komerční sdělení

Vítejte ve světě, kde váš cyklistický zážitek právě dostal novou dimenzi. StickersMakers vyrábí prémiové samolepky určené pro amatérské i profesionální sportovce.

AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (15.7.-21.7.2024)
15.07.2024 | Kategorie:
Začátek nového týdne znamená další vlnu slev! Opět jsme tento týden nelenili a připravili jsme si pro Vás další přehled slev. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
» více novinek a videí