Hlídejte si moč a výkonnost zlepšíte moc - důkazem je Peter Sagan

Hlídejte si moč a výkonnost zlepšíte moc - důkazem je Peter Sagan

Datum vydání: 14.06.2017

Rychlou analýzou moči pomocí speciálních diagnostických proužků zjistíme úroveň hydratace, ale dokonce i koncentraci proteinů v těle. 

Použitím diagnostických proužků lze na vzorku moči změřit její relativní hustota (specifická hmotnost), tedy poměr hustoty moči a hustoty vody. U sportovce platí, že čím koncentrovanější je moč, tím méně je tělo hydratované.

Testem je tedy možné zjistit, zda bychom měli pít více, či nikoliv. Obecně je však zdravější koncentrovaná moč, neboť opak může ukazovat např. na selhávání ledvin.

Americká firma Osmo Nutrition nabízí speciální proužek (Whiz Wands), který po aplikování moči dokáže indikovat také koncentraci proteinů. Pokud se v moči nachází stopy proteinů i druhý den po tréninku, je to známka toho, že se tělo sportovce ještě nestihlo dokonale zregenerovat a měl by mu být spíše naordinován odpočinkový režim. 

Test nanesením moči na indikační proužek by měl být prováděn ráno po probuzení, v průběhu tréninku a po něm. Již čtyři roky tak prý činí i dvojnásobný mistr světa Peter Sagan, kterému to pomohlo lépe naslouchat svému tělu a zlepšit tak i svou výkonnost. 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí