Cyklistika je blahodárná i v těhotenství

Datum vydání: 08.11.2017

Ženy, k​teré pravidelně jezdí na kole i v průběhu těhotenství, toto období snáší daleko snáze, rychleji se zotaví z porodu a jsou lépe psychicky naladěny. 

Naše něžné polovičky, které s námi sdílí zápal (nejen pro nás) pro cyklistiku, se nemusí obávat, že by se v těhotenství musely svého koníčku vzdát. Dokazují to četné studie a empiricky i samy ženy.

Pravidelná jízda na kole v průběhu těhotenství snižuje riziko onemocnění těhotenskou cukrovkou a zároveň i narozené dítě čelí jen polovičnímu riziku, že bude v budoucnu samo ohroženo obezitou.

 
Při jízdě na kole tělo nemusí nést celou svou nyní zvýšenou váhu a zároveň se jedná o aerobní sport. Důsledkem pravidelné jízdy tak dochází ke snižování krevního tlaku, omezování otoků dolních končetin a prevenci bolesti zad. Výrazně se také snižuje hladina stresu v těle, pozitivně se celkový stav projevuje na kvalitním spánku a rovněž u plodu se lépe rozvíjí nervová soustava.

Je nicméně pochopitelně potřeba dát si velký pozor na pády a přehřátí organismu a to hlavně v prvním trimestru, kdy existuje největší nebezpečí potratu. Logicky ale v těhotenství budou spíše pokračovat jezdit na kole zkušenější cyklistky, u kterých je tak riziko nějakého karambolu či přecenění sil málo pravděpodobné.
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Shimano představilo nejnovější elektrickou gravel sadu GRX Di2
29.05.2024 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Shimano, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svou nejnovější sadu GRX Di2 12-speed, která je speciálně navržena pro gravel cyklistiku. Tato sada přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na gravelovém kole dosáhnout.
Prima CUP: Třetí závod vyhrál Filip Rydval
29.05.2024 | Kategorie: MTB
Třetí závod cyklistického seriálu Prima CUP odstartoval v neděli 26. května v Machově na Náchodsku.
Stevens 5X - elegantní a pohodlný společník
28.05.2024 | Kategorie: ostatní
Čistý vzhled modelu Stevens 5X je přímočarý a zároveň pohodlný - díky lehkému hliníkovému rámu s třikrát zeslabovanými trubkami a precizně vyladěné odpružené vidlici Suntour NXC-D s lockoutem.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (27.5-2.6.2024)
27.05.2024 | Kategorie:
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Pidcock a Ferrand-Prévot ovládli Nové Město, Češi zářili v maratonu
26.05.2024 | Kategorie: MTB
Thomas Pidcock a Pauline Ferrand-Prévot si v neděli připsali triumfy v závodech XCO na horských kolech v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí