Že by žízeň pomáhala vrchařům?

Že by žízeň pomáhala vrchařům?

Datum vydání: 11.12.2016

Podle doktora Rogera Palfreemana, který působil ve stájích Sky i BMC, by si jezdci měli zvykat na pocit žízně a nepodléhat mu. Pomůže jim to prý v kopcích. 

Palfreemanova teze je založená na předpokladu, že když se cyklista dehydratací zbaví tří procent tělesných tekutin, zhubne dvě kila, což je pak hlavně ve stoupání obrovská výhoda. Za účelem toho, aby cyklista byl něčeho takového schopný, prý existuje tréninková metoda termální percepce. 
 

 
Podle Palfreemana mohou sportovci své tělo připravit na přijímání menšího množství tekutin aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. Tvrdí, že optimální hydratace není totéž, co vyvážená hydratace. Cyklistům by podle něj v určitých případech mělo stačit vypláchnout si pusu mentolovou tekutinou, či za vysokých teplot vzduchu užít paracetamol (lék na horečku) nebo antidepresivum bupropion. Ani jedno není na seznamu zakázaných látek WADA.

Od Palfreemana se nicméně jeho bývalý zaměstnavatel, tým Sky, distancuje a tvrdí, že ani jednu z metod na svých jezdcích nezkoušel. Doktor také čelí kritice ze strany jeho kolegů z prostředí profesionální cyklistiky.

 

Avšak nestranné vědecké studie zatím údajně nepřišly s výsledkem, který by dal na otázku dehydrace ve sportu jasnou odpověď. Palfreemanovu teorii tedy není možné vyvrátit. 
 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí