Test: Kenda Small Block Eight 29“

Test: Kenda Small Block Eight 29“

Datum vydání: 11. 4. 2016

Celý měsíc jsme pro vás testovali bikový plášť Kenda Small Block Eight 29“, který nám poskytl výhradní dovozce značky Kenda CykloŠvec. Pro náš redakční test jsme zvolili šíři pláště 2.1.

Plášť Small Block Eight byl původně, stejně jako mnohé další od značky Kenda, vyvinutý legendou horských kol - Johnem Tomacem, což hovoří kvalitě samo o sobě.
 

Na první pohled stojí za zmínku vzhled členitého dezénu pláště, kterému nejlépe sedí suchý a pevný povrch. Výtečně sedí i na asfaltu, kde drží a neztrácí rychlost. Jistotu na pevném povrchu udržuje vzorek, který poskytuje ideální přilnavost na štěrku, prašných cestách ale i na kořenech v lese.
 
Plášť je vyrobený ze zdokonalené verze směsi L3R, což nová technologie přejmenovala na název L3R PRO. Výhody nové směsi spočívají v prodloužené životnosti vzorku a ve snížené hmotnosti pláště, která činí 635 gramů.
 
Samotný vzorek je navíc podpořen úpravou směsi Stick-E Compound. Ta s tvrdostí 50 zvyšuje přilnavost bočních částí běhounů pláště, což by mělo zajišťovat na suchém povrchu jistou trakci v zatáčkách a lepší absorbci otřesů.
 
Jistotu proti proražení nám udává údaj TPI neboli počet, v našem případě kevlarových, vláken na 1 palec, který je na hodnotě 120.
 

Perfektně se s pláštěm jede na suchých a pevných cestách, jiné tomu je při jízdě na měkkém, nejhůře blátivém, povrchu. Zde se plášť chová přesně tak, jak dle vzorku můžeme předpokládat a zanesení jemných bloků na plášti je téměř okamžité. Ve srovnání s konkurenčními značkami například amerického gigantu Specialized a jejich nejvyužívanějším pláštěm S-Works Fast Trak, jež je typově srovnatelný, má Kenda v terénu lepší přilnavost, ovladatelnost a záběr.

Plášť můžeme zařadit mezi střední cestu, v terénu vás nezklame a na silnici udrží rychlost.

Pořizovací cena testovaného pláště Kenda 29X2.1 K-1047 nevyššího z řady Small Block Eight, využívaného profesionály na XC závodech, je 1 250 Kč. Pokud ale nebudete dbát na váhu a výdrž, tak plášť seženete v základní verzi již za pouhých 550 Kč.


plast_kenda_small_block_eight_cyklonovinky_2.JPG plast_kenda_small_block_eight_cyklonovinky_4.JPG plast_kenda_small_block_eight_cyklonovinky_6.JPG plast_kenda_small_block_eight_cyklonovinky_7.JPG
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.
Startuje kyperský Sunshine Epic, včetně kompletní české špičky!
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Populární kyperský Sunshine Cup se v letošním roce pojede v novém formátu atraktivního závodu dvojic pod názvem Sunshine Epic, podobně jako například Cape Epic a Brasil Ride.
TOMKET Pražský MTB pohár se rozšíří o kategorii SUPERMASTERS!
21. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Od letošního roku bude​ TOMKET Pražský MTB pohár v olympijském cross country rozšířen o další soutěžní kategorii, která ponese název SUPERMASTERS.
Topforex Lapierre startuje sezonu, na první závody míří do Poreče
21. 2. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální cyklistický tým čeká po dvoutýdenním soustředění ve Španělsku finálních 14 dní přípravy.
Největší zbytečnost na kole
20. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Pavel Tion vás seznámí se zbytečnostmi na kole.
Jan Škarnitzl je po operaci!
18. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.
Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl
16. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů.
Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP na Lanzarote!
16. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Nejúspěšnější český handbiker, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Patrik Jahoda ovládnul úvodní podnik Evropského poháru handbike na Lanzarote.
5 důležitých tipů pro co nejlepší výkon v závodě
14. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Výživa je při vytrvalostním sportu nesmírně důležitá. Na co si dát pozor, aby vaše tělo bylo perfektně připravené na závod, nedošla vám energie na trati a regenerace přinesla vyčerpanému organizmu vše potřebné pro zotavení? Enervit má pro vás 5 základních pravidel.
CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu
10. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 5. ročník veletrhu CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.
Čeští bikeři odstartovali v Řecku
9. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Na sérii řeckých závodů Salamina Epic MTB Cup vyrazili čeští reprezentanti.
Gravel bike: Zkušenosti z praxe, od silnice po trail
7. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter o zkušenostech z Gravel biku.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►