Necelá hodina tvrdého tréninku týdně prý zpomalí stárnutí

Necelá hodina tvrdého tréninku týdně prý zpomalí stárnutí

Datum vydání: 10.03.2017

Američtí endokrinologové ve své studii prokázali pozitivní vliv krátkého, ale intenzívního tréninku na celkové zdraví člověka.

Výsledky studie, které se účastnili dobrovolníci ve věkovém rozmezí od 18 do 80 let dokazují, že jediný intenzívní krátký trénink za týden dokáže zpomalit proces stárnutí uvnitř lidských buněk. Zefektivňuje se totiž schopnost mitochondrií produkovat energii. Vědci však zároveň upozorňují na důležitost správného fázování tréninku, kdy po zhruba čtyřech čtyřminutových zátěžových intervalech má následovat několik minut k vydýchání
 
Autoři studie taktéž doporučují dvě třičtvrtěhodinové vycházky týdně a jako ideální považují kombinaci intervalových a silových tréninků. 
 

Zdroj: Cyclingweekly.co.uk, foto: Filip Švestka


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí