Test: Specialized S-Works Prevail

Test: Specialized S-Works Prevail

Datum vydání: 31.10.2013

Nejvyšší model přilby Specialized, S-Works Prevail, vozí na svých hlavách celá řada profesionálních závodníků včetně české jedničky Romana Kreuzigera, Zdeňka Štybara nebo olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. CykloNovinky.cz měly možnost helmu vyzkoušet.

Označení S-Works znamená, že se jedná o nejlepší model v dané kategorii. Tomu samozřejmě odpovídá také cena, bez koruny pět a půl tisíce korun.
   
  
Tvar přilby s výrazným podélným čelním větráním s logem „S“ uprostřed je pro značku Specialized charakteristický. Konstrukce skořepiny je vyztužená vnitřní kevlarovou kostrou Inner Matrix, která dovoluje užití velkých větracích otvorů, ubírá na hmotnosti přilby (185 g) a vylepšuje její pevnost.
 
Upevnění helmy na hlavu páskem je komfortní a pevné. Systém MidSet navíc dovoluje i výškové nastavení až o pět bodů. Celkové pohodlí zvyšuje i odvětrávání s interními vzduchovými ventily a mohutným předním větracím průduchem, který se u značky Specialized nazývá Mega Mouthport.   
 
 

Větrací systém přilby je v porovnání s konkurenčními značkami velice znát a to je její velké plus. Samozřejmě díky skvělému větrání bude přilba ztrácet na lepší aerodynamice, proto pro lepší aerodynamiku Specialized upřednostňuje novou závodní helmu S-Works Evade, která oproti S-Works Prevail šetří 46 vteřin na vzdálenost 40 km. S lepší aerodynamikou si samozřejmě více připlatíte, S-Works Evade Vás vyjde bez koruny na šest tisíc korun. 
 
  
 
Samotný skelet z Dual Density pěny, tlumící případný náraz, je uvnitř vyztužen pevnou sítí Inner Matrix. Ta se podílí nejen na celkovém navýšení pevnosti konstrukce, ale zároveň umožňuje konstruktérům maximální odlehčení skeletu jako celku. Skořepina pak pokrývá nejen vnější partii, ale zasahuje i přes spodní okraj přilby.
  
Další plus přilby je odlehčená síťovina 4X DryLite, která se nevytahá ani po působení potu či vody. 
 
Helma S-Works Prevail 2014 je pro pány vyráběna ve dvanácti barevných variantách a několika týmových barvách včetně stáje Saxo-Tinkoff, Omega Pharma - Quick-Step, Lampre a dalších. Pro dámy to jsou pouze tříbarevné varianty a jedna týmová. Případně si můžete vybrat jednu z barevné edice pro Tour de France, jako je tradičně žlutá, zelená nebo bílá s červenými puntíky.
 
 
Fanoušky Belgičana Toma Boonena určitě potěší i novinka pro rok 2014, Specialized uvedl do prodeje přilbu přímo v jeho barvách. 
 

Celkové hodnocení:

U helmy nás velice překvapilo její odvětrávání, které je na hlavě velice znát. Skvěle funguje i zapínací systém s možností nastavení zadního upínání. Přilba drží a nemá tendenci povolovat. Stejně tak použité výstelky navyšují celkový komfort, který je jednoznačně nadstandardní. Bezkonkurenční je také váha přilby, jenž činí 185 g. Velké plus musíme přiřadit širokému spektru barev, z něhož si snad musí vybrat každý.

Zákazníky může odrazovat vysoká cena přilby, prodejní cena u Specialized pro rok 2014 činí 5 499 Kč, oproti top modelům přilby značky Giro nebo Bell, které se dají pořídit od třech tisíc.
 
Foto: Specialized a CykloNovinky.cz


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí