Datum vydání: 08.05.2016

Závěrečný den na evropském bikovém šampionátu byl pro české barvy úspěšný. Po několika stabilních výkonech českých reprezentantů v TOP10​ se o třešničku na dortu postaral v té nejprestižnější kategorii Ondřej Cink, který obsadil v závodě XCO třetí místo.

Český reprezentant nestačil pouze na vítězného již pětinásobného mistra Evropy Francouze Juliena Absalona a druhého v pořadí Švýcara Fabiana Gigera.

Cink se již od samého začátku držel v popředí závodu. Prvně se z čela suverénně odtrhl Francouz Absalon a za ním se ho vydali pronásledovat Švýcar Giger a Francouz Stéphane Tempier. Cink za nimi jel čtvrtý v řadě. Francouzský jezdec ale začal ztrácet a Cinkovi se tak otevřela cesta na podium. Trať mu komplikovali švýcarští jezdci za zády. Nejvíce se přiblížil Cinkovi Lukas Flückiger, ten ale kvůli pádu z boje o medaili vypadl.

Pro čtvrtý titul v řadě a celkově pátý v kariéře si tedy bez problému dojel Francouz Absalon s náskokem 1:41 na Švýcara Gigera. Třetí místo bral Cink s mankem 2:24 na vítězného Francouze. Zbylí čeští reprezentanti Jan Škarnitzl a Jan Nesvadba závod nedokončili.

O tituly se v poslední den šampionátu utkali i muži do 23 let a ženy elite a i v těchto kategoriích byly české barvy vidět.

V závodě mužů do 23. let se nejlépe umístil Matěj Průdek. Český borec, jenž přiletěl do Švédska ve středu, protože maturoval, dnes startoval až ze 46. pozice. Matěj, který je prvním rokem v kategorii U23, celý závod bojoval jako lev a nakonec vybojoval výborné 10. místo! Smůlu v závodě si vybral Jan Vastl, který měl závod skvěle rozjetý, ale postihl ho v nejlepším momentě defekt a závod nedokončil.

Své maximum ve velkém horku a prašných cestách podala i Karla Štěpánová, ta skončila na 18. místě. Druhá česká reprezentantka Jitka Škarnitzlová bojovala, co to šlo a evropský šampionát nakonec dokončila jako 28.

Video ze závodu mužů elite

Video ze závodu žen elite.

Video ze závodu mužů U23

Muži elite:

1. Absalon (Fr.) 1:35:34, 2. Giger (Švýc.) -1:41, 3. Cink (ČR) -2:24, 4. Fanger -2:37, 5. Stirnemann (oba Švýc.) -2:47, ...Škarnitzl, Nesvadba (oba ČR) nedokončili.

Muži do 23 let:

1. Koretzky 1:21:37, 2. Carod (oba Fr.) -27, 3. Guerrini (Švýc.) -2:36, ...10. Průdek -5:23, Vastl (oba ČR) nedokončil.

Ženy elite:
1. Neffová (Švýc.) 1:34:56, 2. Langvadová (Dán.) -3:40, 3. Spitzová (Něm.) -5:56, 4. Wloszczowská (Pol.) -6:34, 5. Belomoinaová (Ukr.) -6:55, ...18. Štěpánová -13:13, 28. Škarnitzlová (obě ČR).

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.