Silesii ovládl Rauchfuss, v ženách slavila Hovorková

Datum vydání: 21.05.2024

Moravskoslezskou bikovou klasikou odstartoval v sobotu 18. května Škoda Auto Český pohár v maratonu. Jeden z nejstarších závodů Silesia Bike Marathon u nás přivítal nejen českou maratonskou špičku, ale i stovky amatérů a dětí.

I přes několik pátečních přeháněk, přivítalo v sobotu účastníky na horním náměstí v Opavě krásné slunečné počasí, které vykouzlilo všem účastníkům úsměv na tváři.  

V pořadí druhý závod seriálu Prima CUP nabídl tři trasy o délkách 20, 50 a 90 kilometrů, které vedly na ty nejznámější místa v okolí. Tradiční dominantou byl v nedalekém Hradci nad Moravicí vrchol Kalvárie. V táhlém kopci zde cyklističtí  fanoušci vyburcovali snad každého jezdce k úctyhodným výkonům.

Trasy vedly na zámky Raduň, Hradec nad Moravicí, pestrými traily údolím řeky Moravice či podhůřím Nízkého Jeseníku.

Na startu nejdelší trasy se představili nejlepší domácí jezdci v čele s českými šampiony a favority Lubomírem Petrušem (D2mont Merida) a několikanásobným vítězem seriálu Prima CUP, Filipem Adelem (Superior). 

Finiš si však vychutnal s náskokem více jak čtyř minut v rekordním čase 3:36 Marek Rauchfuss (Česká Spořitelna Accolade) před Karlem Hníkem (D2mont Merida) a Filipem Adelem, kteří dojeli v těsném finiši. 

Mezi ženami slavila vítězství Aneta Hovorková (d2Mont Merida) před Andreou Maťhovou (Ghost) a Lenkou Fridrichovou (Endorphin Republic).

Seriál Prima CUP pokračuje již 26. května na Náchodsku závodem Merida Stolové hory. Všichni účastníci se také mohou těšit na tombolu, kde bude hlavní cenou horské kolo značky Merida.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí