Regionem Orlicka 2012 - IV .etapa

Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

Get Adobe Flash player

Datum vydání: 18.09.2012

 

Po sedmdesáti kilometrovém úniku dotáhl Maďar Kenyeres z týmu KSI Csepel SE svojí jízdu do vítězného konce. Maďar ale neohrozil vítěze závodu Łukasze Klasińského z celku ALKS STAL – OCETIX - IGLOTEX Grudziądz, který celý závod s přehledem vyhrál.  


Do závěrečné 4. etapy odstartovalo 60 závodníků, kteří se vydali na trasu dlouhou 95 km. Etapa se skládala ze čtyř vrchařských a tří sprinterských prémií.
 
 
Hned po ostrém startu byla vidět řada úniků. Dlouho vydržel početný únik ve složení Kohout Michal,  Kalojíros Tomáš, Svatek Miroslav, Tomáš Michal, Brokeš Rostislav, Pelikán János, Adámek Šimon a Korzynski Borys, ale ve stoupání do Petrovic uprchlíky peloton pohltil, to ale nedalo Kohoutovi z  Dukly Praha a Maďarovi Kenyeresovi, kteří po sjezdu ujeli a v nedalekém Letohradu měli náskok už 55 sekund.
 
 
Dvojice si na prémii body rozdělila v pořadí první Kohout a druhý Kenyeres. V hlavním poli bodovali vítěz včerejší časovky Doležel Radovan a čtvrtý Maďar Varró. Po prémii uprchlá dvojice svůj náskok navýšila přes jednu minutu.
 
 
První sprinterskou prémii z uprchlíků vyhrál Maďar Kenyeres před Kohoutem z Dukly Praha. Z pelotonu jako třetí bodoval Doležel z TJ Kovo Praha. Na prémii byl náskok před hlavním polem 1:40 a čas se stále navyšoval.
 
 
Na 56 km při stoupání na druhou vrchařskou prémii měla dvojice náskok už přes 4 minuty. Z pelotonu se na pronásledování uprchlíků vydalTomáš Heřmanovský z TJ Uničov.
 
Vrchařskou prémii na Rozsoše vyhrál Maďar Kenyeres, druhý v pořadí Kouhout. Na vrchařské prémii byl třetí pronásledovatel uprchlíků, Heřmanovský. Jako čtvrtý bodoval Polák Madrak.
 
 
Peloton začal klesat do Ústí nad Orlici, kde na 64 km začínalo stoupání na Andrlův chlum, ve stoupání byl náskok vedoucí dvojice 4:40.
 
Na předposlední vrchařské prémii znova bodoval Kenyeres před Kohoutem. Dále byli v pořadí Heřmanovský a Polák Madrak.
 
Vedoucí dvojice měla přes pět minut náskok na druhé sprinterské prémii. Heřmanovský z TJ Uničov pokračoval v úniku s náskokem před pelotonem 1:45 (v pořadí na prémii Kohout, Kenyeres, Heřmanovský).
 
Hlavní pole s vedoucím mužem závodu pokračovalo klidným tempem k poslední sprinterské prémii v České Třebové.
 
 
Náskok vedoucí dvojice na poslední prémii byl přes šest minut. Po prémii začalo závěrečné 6 km dlouhé stoupání na Skuhrovský kopec. V kopci hlavní pole dojelo Heřmanovského. Prémii znova ovládl Maďar Kenyeres. Dvojice se vydala na klesání do Lanškrouna, do cíle zbývalo posledních 8 km.
 
 
Po sedmdesáti kilometrovém úniku na metě 5 km do cíle atakoval z vedoucí dvojice Kenyeres z týmu KSI Csepel SE a dotáhl svůj únik do vítězného konce.
 

 

Druhý dojel se ztrátou 41 sekund Kohout Michal. V úniku před pelotonem si třetí místo vyjel Vedler Tristan z týmu RSC Cottbus.
 
Vítězem závodu Regionem Orlicka se stal Łukasz Klasiński z celku ALKS STAL – OCETIX - IGLOTEX Grudziądz, druhý skončil Doležel Radovan z TJ Kovo Praha se ztrátou 16 sekund na polského závodníka. Na třetí příčce se překvapivě umístil kadet Hynek Matouš ze SKC Prostějov, stal se tak vítězem soutěže o nejlepšího kadeta.
 
Kenyeres díky dlouhému úniku bodoval na všech vrchařských prémiích, na kterých nasbíral 18 bodů a vybojoval si tímto celkové vítězství ve vrchařské soutěži. Bodovací soutěž jednotlivců vyhrál Němec Vedler Tristan. Bílý dres pro nejlepšího mladého závodníka vyhrál Maďar Pelikán János jezdící za tým Cube Balaton Team, patřila mu tak celkově čtvrtá příčka. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Jonas Vingegaard po pádu slaví vítězství ve druhé etapě Vuelty
24.08.2025 | Kategorie: silniční
Dramatická druhá etapa Vuelty nabídla nejen déšť a pády, ale také napínavý finiš do stoupání v Limone Piemonte.
Vuelta 2025 - Výsledky 2. etapy
24.08.2025 | Kategorie: silniční
Mladý talent Iván Meléndez Luque zahynul při závodě ve Španělsku
24.08.2025 | Kategorie: silniční
Mladý španělský jezdec Iván Meléndez Luque z týmu Tenerife-Cabberty podlehl vážným zraněním po hromadném pádu
Vuelta odstartovala v Itálii, Philipsen bere vítězství i červený dres
23.08.2025 | Kategorie: silniční
Jasper Philipsen odstartoval jubilejní 80. ročník Vuelty ve velkém stylu.
Vuelta 2025 - Výsledky 1. etapy
23.08.2025 | Kategorie: silniční
Finále cyklistické sezóny: Škoda Auto Mikulov
23.08.2025 | Kategorie: MTB, ostatní
Jižní Morava se stane dějištěm velkolepého finále cyklistické sezóny. V sobotu 4. října 2025 se v malebném prostředí Mikulova uskuteční závod Škoda Auto Mikulov, který tradičně uzavírá seriál Prima CUP.
Vyrazte na Švejkovu sobotu v Písku! Poznejte Písecko z pěší i cyklistické trasy
22.08.2025 | Kategorie: ostatní
V sobotu 30.srpna 2025 se v Písku uskuteční turistický pochod a cyklojízda Švejkova sobota, který nabízí možnost bližšího poznání Písecka.
Czech Tour 2025 ukázala potenciál. Pomůže vyšší licence k účasti top týmů?
22.08.2025 | Kategorie: silniční
Přinese vyšší licence start ještě většího počtu hvězd z World Tour?
Norco představuje nový XC full Revolver: lehčí rám, více zdvihu a moderní geometrie
21.08.2025 | Kategorie:
Po šesti letech přichází kanadská značka Norco s novou generací svého závodního XC modelu Revolver. 
Debut Otruby a návrat Hirta. Na startu Vuelty se představí dva Češi
21.08.2025 | Kategorie: silniční
Česká cyklistika bude mít na letošní Vueltě dvojí zastoupení.
» více novinek a videí