Regionem Orlicka 2012 - IV .etapa

Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

Get Adobe Flash player

Datum vydání: 18.09.2012

Po sedmdesáti kilometrovém úniku dotáhl Maďar Kenyeres z týmu KSI Csepel SE svojí jízdu do vítězného konce. Maďar ale neohrozil vítěze závodu Łukasze Klasińského z celku ALKS STAL – OCETIX - IGLOTEX Grudziądz, který celý závod s přehledem vyhrál.

Do závěrečné 4. etapy odstartovalo 60 závodníků, kteří se vydali na trasu dlouhou 95 km. Etapa se skládala ze čtyř vrchařských a tří sprinterských prémií.

Hned po ostrém startu byla vidět řada úniků. Dlouho vydržel početný únik ve složení Kohout Michal,  Kalojíros Tomáš, Svatek Miroslav, Tomáš Michal, Brokeš Rostislav, Pelikán János, Adámek Šimon a Korzynski Borys, ale ve stoupání do Petrovic uprchlíky peloton pohltil, to ale nedalo Kohoutovi z  Dukly Praha a Maďarovi Kenyeresovi, kteří po sjezdu ujeli a v nedalekém Letohradu měli náskok už 55 sekund.

Dvojice si na prémii body rozdělila v pořadí první Kohout a druhý Kenyeres. V hlavním poli bodovali vítěz včerejší časovky Doležel Radovan a čtvrtý Maďar Varró. Po prémii uprchlá dvojice svůj náskok navýšila přes jednu minutu.

První sprinterskou prémii z uprchlíků vyhrál Maďar Kenyeres před Kohoutem z Dukly Praha. Z pelotonu jako třetí bodoval Doležel z TJ Kovo Praha. Na prémii byl náskok před hlavním polem 1:40 a čas se stále navyšoval.

Na 56 km při stoupání na druhou vrchařskou prémii měla dvojice náskok už přes 4 minuty. Z pelotonu se na pronásledování uprchlíků vydalTomáš Heřmanovský z TJ Uničov.

Vrchařskou prémii na Rozsoše vyhrál Maďar Kenyeres, druhý v pořadí Kouhout. Na vrchařské prémii byl třetí pronásledovatel uprchlíků, Heřmanovský. Jako čtvrtý bodoval Polák Madrak.

Peloton začal klesat do Ústí nad Orlici, kde na 64 km začínalo stoupání na Andrlův chlum, ve stoupání byl náskok vedoucí dvojice 4:40.

Na předposlední vrchařské prémii znova bodoval Kenyeres před Kohoutem. Dále byli v pořadí Heřmanovský a Polák Madrak.

Vedoucí dvojice měla přes pět minut náskok na druhé sprinterské prémii. Heřmanovský z TJ Uničov pokračoval v úniku s náskokem před pelotonem 1:45 (v pořadí na prémii Kohout, Kenyeres, Heřmanovský).

Hlavní pole s vedoucím mužem závodu pokračovalo klidným tempem k poslední sprinterské prémii v České Třebové.

Náskok vedoucí dvojice na poslední prémii byl přes šest minut. Po prémii začalo závěrečné 6 km dlouhé stoupání na Skuhrovský kopec. V kopci hlavní pole dojelo Heřmanovského. Prémii znova ovládl Maďar Kenyeres. Dvojice se vydala na klesání do Lanškrouna, do cíle zbývalo posledních 8 km.

Po sedmdesáti kilometrovém úniku na metě 5 km do cíle atakoval z vedoucí dvojice Kenyeres z týmu KSI Csepel SE a dotáhl svůj únik do vítězného konce.

Druhý dojel se ztrátou 41 sekund Kohout Michal. V úniku před pelotonem si třetí místo vyjel Vedler Tristan z týmu RSC Cottbus.

Vítězem závodu Regionem Orlicka se stal Łukasz Klasiński z celku ALKS STAL – OCETIX - IGLOTEX Grudziądz, druhý skončil Doležel Radovan z TJ Kovo Praha se ztrátou 16 sekund na polského závodníka. Na třetí příčce se překvapivě umístil kadet Hynek Matouš ze SKC Prostějov, stal se tak vítězem soutěže o nejlepšího kadeta.

Kenyeres díky dlouhému úniku bodoval na všech vrchařských prémiích, na kterých nasbíral 18 bodů a vybojoval si tímto celkové vítězství ve vrchařské soutěži. Bodovací soutěž jednotlivců vyhrál Němec Vedler Tristan. Bílý dres pro nejlepšího mladého závodníka vyhrál Maďar Pelikán János jezdící za tým Cube Balaton Team, patřila mu tak celkově čtvrtá příčka.

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.