První Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků

Datum vydání: 17.04.2024

Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP. 

 

V malebném prostředí historického centra Hradce Králové úspěšně započal letošní seriál Prima CUP, když se téměř tisíc cyklistů sešlo, aby změřili své síly po dlouhých zimních měsících. 

 

Výzva pro všechny účastníky přicházela ve třech variantách - 67 km, 47 km a 15 km. Zatímco slunečné počasí přálo všem závodníkům, největší pozornosti se dostávalo nejdelší trase dlouhé 67 kilometrů. 

 

Pestrá a zábavná trasa městskými lesy byla napínavá až do samého závěru, kde ve stejný čas protli cílovou pásku maratonský mistr ČR Lubomír Petruš z týmu D2 Mont Merida a český šampion v olympijském cross country Marek Rauchfuss z týmu Česká spořitelna Accolade. Oba jezdci projeli zcela identicky cílový fotofiniš a tak se oba postavili trochu netradičně na nejvyšší stupeň. Třetí skončil Karel Hník také z D2 Mont Merida s odstupem 3:44. 

 

Mezi ženami dominovala na trase A Karla Löffelmann z České spořitelny Accolade, která zvítězila s časem 3:01:06 hodin. Za ní se umístily Adéla Šmídová z Training&Food a Lenka Štolbová z Endorphin Republic.

 

Na trase B dominoval Matyáš Veber z Merida BikeRanch Team Junior, zatímco mezi ženami se v této kategorii blýskla nejlepší Karla Nováková z Eleven Head CST Cyklolive. Trasu C, kterou si jako svou výzvu vybrala i primátorka města Pavlína Springerová, ovládli Adam Papoušek z Bike Freaks Holice a Barbora Famfulíková z Cykloklubu Jičín.

 

Během závodění dospělých se v areálu Stříbrného rybníka dopoledne představily také děti do 10 let, kterých se sešlo necelých dvě stě, aby si zazávodily v několika věkových kategoriích. 

 

Ceny nejúspěšnějším závodníkům předal Martin Dvořák, ministr pro evropské záležitosti České republiky, který svou přítomností podpořil prestiž celého podniku. Program vygradoval tombolou o horské kolo značky Merida. 

 

Dalšími zastávkami seriálu Prima CUP budou 18. května Silesia Bike Marathon a 26. května Merida Stolové hory. Oba závody se uskuteční jako nejvyšší domácí soutěž Škoda Auto Český pohár v maratonu.

 

Podrobnosti o celém seriálu naleznete na www.iprimacup.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí