Přelomový dokument Icarus navržen na Oscara

Datum vydání: 24.01.2018

Investigativní dokument Icarus hlavního protagonisty a vášnivého cyklisty Bryana Fogela a pr​oducenta Dana Cogena zaujal Hollywood. 

Dokument Icarus odkrývá dopingové podsvětí nejen cyklistiky, ale vrcholového sportu jako takového. Zásadním momentem filmu byl střet s ruským monstrózním anti-anti dopingovým systémem, který pomohl odkrýt muž v celé věci plně angažovaný - doktor Grigorij Rodčenkov. Ten si za svoji odvahu jít proti proudu zasloužil obdiv velké části světové veřejnosti, ale zároveň smrtelnou nenávist stran své vlasti. 

Z té Radčenkov musel za pomoci Bryana Fogela uprchnout a nyní se ukrývá ve Spojených státech, kde v této věci nadále spolupracuje s tamními úřady, které ho na oplátku drží v bezpečném (?) odstupu od ruských špionů. Ti už minimálně dva z jeho bývalých kolegů odstavili z cesty. 

Autoři dokumentu s obrovskou výpovědní hodnotou a dalekosáhlými důsledky nejen pro ruské olympioniky se nyní dočkali nominace mezi finální pětici adeptů na Oscara za nejlepší dokumentární film.


 

Příspěvek sdílený Tal L. (@movietally),


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí