Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick

Datum vydání: 23.05.2023

Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.  

Závodní kolotoč v ranních hodinách odstartoval na Horním náměstí v Opavě náměstek primátora Pavel Meletzký. 

Během moravskoslezské klasiky čekalo na účastníky to nejhezčí, co v okolí Opavy je možno najít. Trať vedla přírodním parkem Moravice a podhůřím Nízkého Jeseníku. Výjezd na kopec Kalvárie jako každoročně přivítal mnoho fanoušků, kteří vytvořili nezapomenutelnou kulisu a závodníkům přidali dobrých pár wattů k dobru. Organizátor nevynechal ani průjezd zříceninou hradu Vikštejn a posléze jízdu Zámeckou zahradou Státního zámku Hradec nad Moravicí.

Trasu A ovládl jeden z hlavních favoritů Lubomír Petruš z týmu D2 Mont Merida. Ten dokázal 90 kilometrů zdolat v čase 3 hodiny a 41 minut. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý z týmu Ostra Multicraft Čeladná, který se pokusil o obhajobu vítězství z loňského roku, projel cílem se ztrátou 8 minut na Petruše. Třetím do cíle, stejně jako v minulém ročníku, dojel několikanásobný celkový vítěz seriálu Prima CUP,  Filip Adel z týmu Superior. Ten zdolal závod v čase 3 hodiny a 52 minut.

Tímto skalpem si Lubomír Petruš dojel pro vítězný hattrick v seriálu závodů Prima CUP. Po výhře na závodě Decathlon Hradec Králové a mistrovském závodě ČEZ Stolové hory, přidal vítězství i na  partnerském závodě Silesia Bike Marathon.

Ženám dominovala na hlavní trase A Michaela Tokarčíková z týmu Napohodu! Bike Team Píšť. Ta dokončila závod v čase 5 hodin a 16 minut. Minutu po první závodníci dorazila do cíle Kateřina Krutílková z GHOST Team. Stupně vítězů zkompletovala polská závodnice Monika Wrona.

Vítezem Trasy B se stal Adam Pilčík z týmu Bikeaction - Rocky Mountain Team. Na stupních vítězů ho doplnil Daniel Muroň s Janem Kočím. Ženy na trase B ovládla Evelína Šedivá z týmu Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem před polskou závodníci Sandrou Adamczyk a Anetou Chudárkovou. Trasu C zdolal nejrychleji Oliver Trent Bucháček z týmu Forman Profiq Cinelli a ženskou kategorii nejlépe zvládla Bára Mitvalská z týmu Unikovo MTB Team. 

Seriál Prima CUP pokračuje již 3. června závodem Škoda Auto Dolní Morava. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
» více novinek a videí