Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick

Datum vydání: 23. 5. 2023

Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.  

Závodní kolotoč v ranních hodinách odstartoval na Horním náměstí v Opavě náměstek primátora Pavel Meletzký. 

Během moravskoslezské klasiky čekalo na účastníky to nejhezčí, co v okolí Opavy je možno najít. Trať vedla přírodním parkem Moravice a podhůřím Nízkého Jeseníku. Výjezd na kopec Kalvárie jako každoročně přivítal mnoho fanoušků, kteří vytvořili nezapomenutelnou kulisu a závodníkům přidali dobrých pár wattů k dobru. Organizátor nevynechal ani průjezd zříceninou hradu Vikštejn a posléze jízdu Zámeckou zahradou Státního zámku Hradec nad Moravicí.

Trasu A ovládl jeden z hlavních favoritů Lubomír Petruš z týmu D2 Mont Merida. Ten dokázal 90 kilometrů zdolat v čase 3 hodiny a 41 minut. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý z týmu Ostra Multicraft Čeladná, který se pokusil o obhajobu vítězství z loňského roku, projel cílem se ztrátou 8 minut na Petruše. Třetím do cíle, stejně jako v minulém ročníku, dojel několikanásobný celkový vítěz seriálu Prima CUP,  Filip Adel z týmu Superior. Ten zdolal závod v čase 3 hodiny a 52 minut.

Tímto skalpem si Lubomír Petruš dojel pro vítězný hattrick v seriálu závodů Prima CUP. Po výhře na závodě Decathlon Hradec Králové a mistrovském závodě ČEZ Stolové hory, přidal vítězství i na  partnerském závodě Silesia Bike Marathon.

Ženám dominovala na hlavní trase A Michaela Tokarčíková z týmu Napohodu! Bike Team Píšť. Ta dokončila závod v čase 5 hodin a 16 minut. Minutu po první závodníci dorazila do cíle Kateřina Krutílková z GHOST Team. Stupně vítězů zkompletovala polská závodnice Monika Wrona.

Vítezem Trasy B se stal Adam Pilčík z týmu Bikeaction - Rocky Mountain Team. Na stupních vítězů ho doplnil Daniel Muroň s Janem Kočím. Ženy na trase B ovládla Evelína Šedivá z týmu Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem před polskou závodníci Sandrou Adamczyk a Anetou Chudárkovou. Trasu C zdolal nejrychleji Oliver Trent Bucháček z týmu Forman Profiq Cinelli a ženskou kategorii nejlépe zvládla Bára Mitvalská z týmu Unikovo MTB Team. 

Seriál Prima CUP pokračuje již 3. června závodem Škoda Auto Dolní Morava. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Gravel kolo Stevens Gavere 2023
1. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Stezka nebo cyklostezka? Jezdíte v zimě každý den do práce nebo v krásném ročním období na cyklistická dobrodružství? Gavere to všechno zvládne.
Rauchfuss počtvrté ovládl Gočárovy schody
30. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Marek Rauchfuss počtvrté ovládl exhibiční závod ZP 211 Gočárovy schody. Úřadující český šampion v cross country tak navázal na své úspěchy z roků 2017, 2018 a 2022.
GP Favorit Brno a Přilba Moravy 2023
25. 9. 2023 | Kategorie: dráha
Cyklisté až z patnácti států startovali na letošní akci na brněnském velodromu.
Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►