Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick

Datum vydání: 23. 5. 2023

Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.  

Závodní kolotoč v ranních hodinách odstartoval na Horním náměstí v Opavě náměstek primátora Pavel Meletzký. 

Během moravskoslezské klasiky čekalo na účastníky to nejhezčí, co v okolí Opavy je možno najít. Trať vedla přírodním parkem Moravice a podhůřím Nízkého Jeseníku. Výjezd na kopec Kalvárie jako každoročně přivítal mnoho fanoušků, kteří vytvořili nezapomenutelnou kulisu a závodníkům přidali dobrých pár wattů k dobru. Organizátor nevynechal ani průjezd zříceninou hradu Vikštejn a posléze jízdu Zámeckou zahradou Státního zámku Hradec nad Moravicí.

Trasu A ovládl jeden z hlavních favoritů Lubomír Petruš z týmu D2 Mont Merida. Ten dokázal 90 kilometrů zdolat v čase 3 hodiny a 41 minut. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý z týmu Ostra Multicraft Čeladná, který se pokusil o obhajobu vítězství z loňského roku, projel cílem se ztrátou 8 minut na Petruše. Třetím do cíle, stejně jako v minulém ročníku, dojel několikanásobný celkový vítěz seriálu Prima CUP,  Filip Adel z týmu Superior. Ten zdolal závod v čase 3 hodiny a 52 minut.

Tímto skalpem si Lubomír Petruš dojel pro vítězný hattrick v seriálu závodů Prima CUP. Po výhře na závodě Decathlon Hradec Králové a mistrovském závodě ČEZ Stolové hory, přidal vítězství i na  partnerském závodě Silesia Bike Marathon.

Ženám dominovala na hlavní trase A Michaela Tokarčíková z týmu Napohodu! Bike Team Píšť. Ta dokončila závod v čase 5 hodin a 16 minut. Minutu po první závodníci dorazila do cíle Kateřina Krutílková z GHOST Team. Stupně vítězů zkompletovala polská závodnice Monika Wrona.

Vítezem Trasy B se stal Adam Pilčík z týmu Bikeaction - Rocky Mountain Team. Na stupních vítězů ho doplnil Daniel Muroň s Janem Kočím. Ženy na trase B ovládla Evelína Šedivá z týmu Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem před polskou závodníci Sandrou Adamczyk a Anetou Chudárkovou. Trasu C zdolal nejrychleji Oliver Trent Bucháček z týmu Forman Profiq Cinelli a ženskou kategorii nejlépe zvládla Bára Mitvalská z týmu Unikovo MTB Team. 

Seriál Prima CUP pokračuje již 3. června závodem Škoda Auto Dolní Morava. 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►