Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

Get Adobe Flash player

Datum vydání: 19.11.2012

V České republice se koná mnoho kvalitních maratonů, které jsou na velmi dobré úrovni. Ale ohlédl se už někdo za hranice? V jiných zemích najdeme nespočet kvalitních maratonů pro veřejnost, ale kolik maratonů navštíví slavný Eddy Merckx a Marcel Wüst? My jsme měli tu čest a byli jsme pozváni od zemské turistické centrály SalzburgerLand Tourismus na maraton Eddy Merckx Classic 2012.

Ve čtvrtek 20. září brzy ráno vyrazila naše výprava pod vedením Jaroslava Kohouta směr Salzburg. Po ubytování v Landhaus Brieger, v malebné vesničce Henndorf am Wallersee, jsme měli setkání s naším patronem Primožem Kompanem, marketingovým manažerem SalzburgerLandu. Pan Primož se o nás staral a zařizoval vše možné i nemožné. Po přivítání byla na programu prohlídka města Salzburg a návštěva zahrady v Hellbrunnu. Projížďka na „city bike“ po stezkách Salzburgu byla příjemným zpestřením dne.

Druhý den byla na programu vyjížďka s Jakobem Schmidlechnerem, majitelem Hotelu Mohrenwirt v Fuschl am See. Jakob je místním cyklistickým a triatlonovým nadšencem a také se věnuje pořádání závodů, konkrétně Race the Lake přímo ve Fuschlu. Provedl nás nádhernou krajinou SalzburgerLandu se zastávkou na obědě v jeho Hotelu. Při obědě nás seznámil s Marcelem Wüstem, bývalým profesionálním jezdcem stáje Festina a vítězem několika etap na Grand Tours.

Sobotní ráno nás přivítalo nemilé překvapení, déšť, který nezkazil setkání se samotným „Kanibalem“, Eddy Merckxem. V rámci programu byla VIP projížďka na kole na 35 km. Eddy jako správný Belgičan ukázal, že mu počasí náladu nezkazí a vyjížďku jsme absolvovali za vydatného deště.

V neděli byl start očekávaného závodu naplánován na osmou hodinu ranní. Zázemí závodu se odehrávalo v Eugendorfu. Na start se postavilo celkem 1689 závodníků z 28 zemí světa. Byl to nový účastnický rekord. Závodníci si mohli vybrat ze tří připravených tratí.

Z toho důvodu se musely starty rozdělit do vln. První vlna, která odstartovala, patřila cyklistickým legendám v čele s Eddy Meckxem, pro které byla připravená trasa 60 kilometrů.

Od startu se vyrazilo velmi svižně vstříc prvnímu stoupání na Gh. Mitteregg ve výšce 950 m. n. m., kde se závod rozhodl a vytvořila se zde hlavní skupina bojující o vítězství.

V hlavní skupině byl i Slovák Patrik Tybor hájící barvy Dukly Trenčín. Ten potvrdil formu a osamoceně si dojel pro vítězství. Český zástupce z týmu Focus Cycling team Znojmo, Martin Hebík také zajel výborně. Patřila mu 8. pozice. S 217. místem Honzy Bendy patřilo naší výpravě třetí místo v soutěži družstev, kde pogratuloval i Eddy Merckx.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem účastníkům naší akce a hlavně panu Primošovi, který se o nás vzorně staral. Mohu jen doporučit, neváhejte a vyrazte do SalcurgerLandu. Určitě neuděláte chybu. Čekají tam na Vás příjemní lidé, nedotčená příroda a krásná silnice v okolí místních jezer.

Domácí Holubová a rakouský Bairov ovládli první Český pohár v městě Touškov
07.05.2024 | Kategorie: MTB

Město Touškov hostilo start 34. ročníku Českého poháru XCO a domácí Adéla Holubová si zde vydobyla vítězství mezi ženami. Společně s ní si slavnostní chvíle užíval Rakušan Mario Bair, který ovládl mužskou kategorii.

Začíná ME XCO v Cheile Gradistei, bez nemocného Cinka, Srnské a Novotného!
06.05.2024 | Kategorie: MTB
V rumunském horském resortu Cheile Gradistei ve středu začne Mistrovství Evropy horských kol v olympijském cross country, Short tracku a štafetách.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (6.5-12.5.2024)
06.05.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Colnago G4-X: Aerodynamické prvky i na gravel kole
01.05.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Colnago, prestižní italský výrobce jízdních kol, právě oznámil vydání svého nejnovějšího modelu, Colnago G4-X 2024. Tento model představuje nejnovější inovace a technologie v oblasti cyklistiky a slibuje, že posune hranice toho, co je možné na kole dosáhnout.