Cyklomaraton Tour 2010 - RWE Okolohradce

Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

Get Adobe Flash player

Datum vydání: 08.06.2010

Už kolem osmé v neděli 6.6.2010 se do zázemí v pořadí již sedmého ročníku závodu RWE Okolohradce, které bylo letos opět umístěno před všesportovní stadion v Malšovicích, začali sjíždět první závodníci a sluníčko začalo pálit. V deset hodin dopoledne se na start čtvrtého závodu tygříkova poháru postavily děti. Na startovní čáře se sešlo téměř tolik dětí, jako jejich dospělých kolegů na kratší trati. V Hradci startoval letos zatím nejmladší účastník. Byl to teprve rok a půl starý Jáchym Bartyzal, kterého „jeho“ trať na 200m tak zmohla, že ho na „bednu“ ho museli vytáhnout rodiče v kočárku, protože už spal. V půl dvanácté však byl odstartován hlavní závod dne na 60km, který vedl lesy v okolí Hradce Králové.

Trať byla ochuzena o tradiční brod a díky polomům si vyžádala ještě další mírné úpravy. Ale pořád to byla ta trať s mírným profilem a proto mohli šedesátku jet snad úplně všichni. Cílem se jako první prohnala dvojice, z niž o 0,6sec. (!) rychlejší byl Martin Horák (RockMachine-Cyklomax), hned za ním Honza Hruška (Volvo Auto Hase MTB Team) a třetí dojel Vlasta Veverka (RockMachine-Cyklomax).Mezi ženami byla nejlepší Ilona Bublová a za ní se srovnaly její kolegyně z týmu RockMachine-Cyklomax Petra Krtičková a Radka Splítková. Závodilo se samozřejmě i na kratší trati o délce 30km, kde mezi muži Martin Chutný (HSK cycling team) a mezi ženami Julie Mastíková (RockMachine-Cyklomax).

Nová sada SRAM Red AXS má novou ergonomii, vylepšené řazení a nižší hmotnost
16.05.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
SRAM představil svůj nejnovější model cyklistické sady, SRAM Red AXS 2024. Tento model přináší řadu vylepšení a inovací, které posouvají hranice toho, co je možné od cyklistické sady očekávat.
Přilba Catlike Yelmo Mips
16.05.2024 | Kategorie: ostatní
Nový model Catlike Yelmo MIPS zvyšuje svůj výkon díky osvěženému designu.
Škoda Auto Dolní Morava startuje 8. června
14.05.2024 | Kategorie:
Dolní Morava se stane již po šesté dějištěm seriálu horských kol Prima CUP a jak už zde bývá zvykem, cyklistika nebude pouze jedinou možností, jak si užít druhý červnový víkend.
Evropský šampionát horských kol: Kryštof Bažant vybojoval stříbrnou medaili
13.05.2024 | Kategorie: MTB
Páteční program na evropském šampionátu horských kol nabídl divácky atraktivní štafetové závody. O titul se mezi sebou popraly národní týmy v čele s Itálií, která si odnesla zlato.
Objevte kouzlo cyklistiky na závodě ČEZ Sázava
15. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, aby společně odstartovali 24. ročník závodu ČEZ Sázava. Jeden z nejznámějších MTB závodů u nás nabízí osvědčené trasy, které baví nejen sportovním zážitkem, ale i nezapomenutelnými výhledy.