Brno - Velká Bíteš - Brno 2012

Nainstalujte si prosím aktuální verzi Flash přehrávače

Get Adobe Flash player

Datum vydání: 02.04.2012

Vítězem úvodního závodu Českého poháru Cofidis na trati dlouhé 160 kilometrů z Brna do Velké Bíteše a zpět do Brna se stal rakouský jezdec Riccardo Zoidl. Z prvenství se zaslouženě radoval po sólovém odvážném úniku, ve spurtu o druhé místo uspěl Zdeněk Mlynář z Focus Znojmo, když za sebe odsunul Aloise Kaňkovského z Dukly Praha.

V největším českém jednorázovém závodu se Zoidl k sólovému úniku odhodlal po poslední sprinterské prémii ve Velké Bíteši a prakticky až do cíle před hotelem Voroněž svůj náskok neustále navyšoval. Pomohl mu k tomu i vítr do zad a poměrná pasivita soupeřů.

Na start se postavilo celkem 177 cyklistů z České republiky, Rakouska, Slovenska, Lotyšska, Polska a Slovinska, z českých týmů nechyběl žádný, ale v sestavě Dukly Prahy chyběli loňský vítěz Milan Kadlec a Vojtěch Hačecký s Martinem Bláhou, kteří jsou již v Austrálii, kde je příští týden čeká světový šampionát na dráze.

První vrchařskou prémii po pěti kilometrech v Brně Kohoutovicích vyhrál Jaroslav Kulhavý, před Janem Svoradou. Hned za ní se odpoutala čtveřice závodníků, ve které byli Adam Homolka (WSA Viperbike), Jiří Hudeček (Whirlpool Author), Daniel Turek z Favoritu a Slovinec Matej Marin. Druhou vrchařskou prémii ve stoupání za Zastávkou vyhrál Homolka, peloton ztrácel přibližně jeden a půl minuty.

Na rychlostní prémii na náměstí ve Velké Bíteši byl první Homolka a tempo v pelotonu určovali jezdci Dukly Praha. Na 62. kilometru v Rosicích měla skupina odvážlivců náskok na ostatní minutu, ale po výjezdu z Bíteše peloton zrychlil, o únik se pokusil Matej Jurčo z Whirlpoolu Author, ale byl záhy dojet. Ve stoupání na poslední vrchařskou prémii (103 km) peloton zrychlil, ale Homolka si stačil připsal další prvenství, vzápětí ale skupinu svým bleskovým nástupem dojel Zoidl z Wels Gourmetfein.

Čtyřicet kilometrů před cílem nastoupil Zoidl i svým soupeřům ve vedoucí skupině a po větru se rychle soupeřům vzdálil. Necelých třicet kilometrů před cílem peloton ostatní uprchlíky dostihl, ale Zoidl si dojel bezpečně pro cenné vítězství. Vítězem vrchařské i sprinterské soutěže se stal Homolka.

19.04.2024 | Kategorie: ostatní
DT Swiss, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svůj nejnovější produkt - Ratchet DEG freehub. Tento freehub je výsledkem dlouhých let vývoje a inovací, které DT Swiss přináší do světa cyklistiky.
Světový pohár horských kol na Vysočině spustil nový web i přihlášky do doprovodných závodů
19.04.2024 | Kategorie: MTB
Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě odstartuje již 24. 5. 2024!
Když vozík, tak jednokolka – proč se vyplatí na ně přesedlat
18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.