Vuelta a España - 8. etapa

Datum zveřejnění: 30.08.2015

Stuyven vyhrál etapu, která byla konečnou pro řadu hvězd

Belgičan Jesper Stuyven ze stáje Trek Factory Racing vyhrál osmou etapu ve sprinterském finiši bez mála padesáti-členné vedoucí skupiny před domácím jezdcem Pello Bilbaem (Caja Rural) a Kévinem Rezou (FDJ.fr). Esteban Chávez si udržel vedení v průběžném pořadí i přes účast v hromadném karambolu zhruba padesát kilometrů před cílem.

Kvůli nepříjemnému pádu bohužel Vuelta skončila pro členy širšího okruhu favoritů - průběžně třetího Dana Martina (Cannondale-Garmin) a také Tejaye Van Garderena (BMC). Odstoupit byl nucen také spurter Nacer Bouhanni (Cofidis) a v nemocnici v umělém komatu kvůli rozsáhlým zraněním obličeje a hlavy skončil belgický spurter stáje Lotto-Soudal - Kris Boeckmans.

O šanci bojovat o vítězství přišel také Peter Sagan, kterému přivodil pád doprovodný motocykl. Sagan byl pochopitelně velice rozlobený a za to, že svůj vztek ventiloval několika kopy do blízkých vozidel, motocyklů a svého bicyklu, vyfasoval pokutu 300 švýcarských franků.

18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.
První Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Američan Blevins a Švédka Rissvedsová triumfují v cross country v Mairipoře
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Po úvodním závodě short tracku se závodníci v Mairipoře opět sešli na startu, tentokrát na cross country. Mezi muži si pro vítězství dojel Američan Christopher Blevins, zatímco u žen triumfovala Švédka Jenny Rissvedsová.