Ulissi a Hayman

Datum zveřejnění: 19.11.2016

Italové a Australané vyhlašovali své nejlepší cyklisty

Ital Diego Ulissi byl cyklistickým magazínem Tuttobici vyhlášen nelepším tuzemských cyklistou roku. Sedmadvacetiletý borec celou svou dosavadní kariéru strávil v domácí World Tour stáji Lampre-Merida. Tu ovšem koupili Číňané a tak příští dva roky bude působit de facto v novém působišti - Lampre se přejmenovalo na Project TJ Sport. Ulissi letos slavil celkem šest vítězství, z nichž dvě byly etapy na Giro d'Italia. Mimo jiné má na svém kontě i etapu a celkové vítězství na Czech Cycling Tour. 

O několik tisíc kilometrů dále a pár dní později inaugurovali svého hrdinu také australští cyklističtí fanoušci a veřejnost. Oslavovaným borcem byl v tomto případě osmatřicetiletý Matthew Hayman (Orica-BikeExchange) - borec, který jen několik týdnu po zlomenině zápěstí a při své patnácté účasti dokázal vyhrát jeden z nejtěžších jednorázových závodů světa - Paříž - Roubaix.  V létě si pak ještě splnil sen, když dokončil Tour de France. 

“Z nějakého důvodu byl rok 2016 vrcholem celé mé kariéry... Je to jak kdyby se mi všechno závodění za celé ty roky najednou začalo vyplácet..."

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí