Trek Jistebnický maraton 2016

Datum zveřejnění: 22.08.2016

Trek Jistebnický maraton vyhrál Ivan Rybařík

Trek Jistebnický maraton, čtvrtý závod Galaxy série 2016, v Jistebnici u Tábora vyhrál na dlouhé trati 44 kilometrů domácí jezdec Ivan Rybařík z týmu Čistý sport před druhým Janem Benešem z celku MS Bike Academy Racing. Třetí dokončil Marek Vágner hájící barvy Krab cycles. Mezi ženami vyhrála Dana Pospíšilová (BMC CZ Racing). Druhá dokončila Jana Matlášková z týmu Cyklo Jiřička a třetí Veronika Nováková (Oceloví letci).

Na krátké trati 29 kilometrů zvítězil mezi muži domácí Radek Šitner (GS cyklo team Jistebnice) před Ondřejem Vačlenou (Česká spořitelna Specialized). Třetí místo uhájil Jan Marek z celku Velosport Valenta Scott. Nejrychlejší ženou v cíli byla Pavlína Macková (Cykloklub Chýnov). Jako druhá do cíle krátké tratě dorazila Michaela Navrkalová (CKK Znojmo) a třetí místo obsadila domácí členka týmu GS cyklo team Jistebnice Nikola Nováková.

Trasa závodu, který byl také součástí Jihočeského MTB poháru, vedla členitou krajinou Jistebnické vrchoviny, mimo jiné s výjezdem na její nejvyšší vrchol, Javorovou skálu 723 m n./m. Náročný byl zejména průjezd Sportrelax centrem Monínec, kde je známá sjezdovka.

Ceny na stupních vítězů předával nejlepší český horolezec Radek Jaroš, který závod také úspěšně absolvoval. Jako první Čech vystoupil na všech 14 vrcholů světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Cílem závodu projela i Kristýna Fleissnerová, která na olympiádě v Riu dojela s Lenkou Antošovou na 10. místě na skifu. Trať závodu zdolal i jejich trenér Josef Lukš, který je trenérem české veslařské reprezentace žen.

Po závodě řada závodníků zůstala v Jistebnici a sledovala ve stanu přímý přenos závodu žen v cross country MTB z olympiády v Riu, kde česká reprezentantka Kateřina Nash získala výborné 5. místo.

Výsledky závodu naleznete zde.

Více fotografií ze závodu naleznete zde.

Galaxy série pokračuje 17. 9. 2016 v Kácově, 24. 9. 2016 v Mikulově a 1. 10. 2016 ve Strašicích.

Zdroj a foto: TZ pořadatelé

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.