Tour de Brdy 2016

Datum zveřejnění: 02.10.2016

Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros

10. ročník Tour de Brdy - Velká cena obce Strašice 7. závěrečný závod Galaxy série 2016 se jel za rekordní účasti 441 závodníků.

Na trati 67 kilometrů odjel z pelotonu nejdříve Sparťan Petr Malán a Vojtěch Sedláček z CK Příbram Fany Gastro, které po dostihnutí nahradil další závodník Sparty Vojtěch Jonáš. Ve stoupání z Obecnice na 25 kilometru byl Vojtěch dostižen a na vrcholu stoupání se podařilo odjet dvojici Denis Rugovac a Tomáš Kalojíros. Dvojice získala náskok okolo 1 minuty na stíhající sedmičku závodníků. Okolo Padrťských rybníků zaútočil z pelotonu Tomáš Kohout z Dukly Praha, ale měl v následujícím šotolinovém úseku okolo Kolvína defekt. Čelní dvojice měla již náskok okolo 2 minut, když 10 kilometru před cílem měl defekt i Denis Rugovac. Denis na píchlém kole jel 4 kilometry, než se mu podařilo najít přihlížejícího diváka u trati, který mu půjčil svoje zadní kolo. Malý náskok před pronásledovateli se mu podařilo uhájit až do cíle a obsadil celkově druhé místo za Tomášem Kalojírosem. Spurt o třetí místo vyhrál Václav Viktorin před Ladislavem Fabišovským.

Ve společním závodě silničářů a bikerů přijel na prvním místě mezi bikery Lukáš Smolaz týmu Galaxy CykloŠvec, celkově na desátém místě, který vyhrál celkově Galaxy sérii 2016 v kategorii mužů 19 -29 let. Kategorii žen na 67 km vyhrála Hana Doležalová z týmu AC Sparta Praha.

Na krátké trati 30 kilometrů zvítězil junior Lukáš Blažek z týmu Nilfisk pro cycling v čase 57:57 min.

Kategorii žen na 30 km vyhrála Eva Kornalíková z Galaxy Cyklošvec.

Kategorii mladších žáků na 30 kilometrů vyhrál Matouš Rubáš z AC Sparta Praha a kategorii starších žáků na 30 kilometrů vyhrál Jan Vondráček z CK Příbram Fany Gastro.

Kompletní výsledky najdete zde.

Slavnostní vyhlášení výsledků Galaxy série 2016 se uskuteční 3. 12. 2016 ve Volyni.

Zdroj a foto: TZ pořadatelé

Nová sada SRAM Red AXS má novou ergonomii, vylepšené řazení a nižší hmotnost
16.05.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
SRAM představil svůj nejnovější model cyklistické sady, SRAM Red AXS 2024. Tento model přináší řadu vylepšení a inovací, které posouvají hranice toho, co je možné od cyklistické sady očekávat.
Přilba Catlike Yelmo Mips
16.05.2024 | Kategorie: ostatní
Nový model Catlike Yelmo MIPS zvyšuje svůj výkon díky osvěženému designu.
Škoda Auto Dolní Morava startuje 8. června
14.05.2024 | Kategorie:
Dolní Morava se stane již po šesté dějištěm seriálu horských kol Prima CUP a jak už zde bývá zvykem, cyklistika nebude pouze jedinou možností, jak si užít druhý červnový víkend.
Evropský šampionát horských kol: Kryštof Bažant vybojoval stříbrnou medaili
13.05.2024 | Kategorie: MTB
Páteční program na evropském šampionátu horských kol nabídl divácky atraktivní štafetové závody. O titul se mezi sebou popraly národní týmy v čele s Itálií, která si odnesla zlato.
Objevte kouzlo cyklistiky na závodě ČEZ Sázava
15. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, aby společně odstartovali 24. ročník závodu ČEZ Sázava. Jeden z nejznámějších MTB závodů u nás nabízí osvědčené trasy, které baví nejen sportovním zážitkem, ale i nezapomenutelnými výhledy.