Sunshine Cup 2015

Datum zveřejnění: 08.03.2015

 

Biker Škarnitzl čtvrtý na Kypru, junioři kralovali

Čtvrté místo po velké smůle vybojoval Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek) v závodu Amathous na Kypru, který byl součástí seriálu Sunshine Cup. Po defektu projížděl do druhého kola závodu až na dvacáté pozici s velkou ztrátou na čelo závodu. Výbornou jízdou se mu ale podařilo většinu soupeřů předjet.
 
Skvěle si v podniku kategorie C1 vedli juniorští závodníci týmu Nutrend Specialized Racing Matěj Průdek a Adéla Šafářová, kteří jasně své kategorie ovládli.

"Závod byl dneska hodně těžký, bylo tu velké horko, na což nejsem ještě moc zvyklý. Jelo se mi dobře. Trať byla hodně náročná, hodně volných šutrů a taky to dost klouzalo na tom prachu, tím to bylo ještě těžší. S výkonem jsem spokojený, teď už zbývá doladit jen pár detailů a budu na 100% připravený do sezony," zhodnotil svůj výkon Matěj Průdek.

Jeho týmová kolegyně Adéla Šafářová, která závodí v kategorii juniorek první rok byla s výkonem spokojená.

"Závod byl těžký, ale dobrý. Jelo se mi dobře a jsem hodně spokojená, že jsem předjela favorizovanou Němku. Myslela jsem, že se ji udržím tak dvě kola a pak, že mě ujede, ale nakonec jsem ji v prvním kole předjela, a už jsem ji už neviděla."

Mnohem těžší pozici měla Barbora Průdková, nejmladší závodnice startovního pole žen, která přechod z juniorské kategorie absolvovala na Kypru hned ve světové konkurenci. A pokud jsme až doposud hodnotili výkony Barbory na Kypru jako velmi kvalitní, lepšící se každým závodem, musíme toto znovu potvrdit. Průdková jela výborný závod, ještě v posledním kole závodu, před závěrečným dlouhým a prudkým stoupáním byla na 7. místě v přímém kontaktu se závodnicemi před sebou, ale nakonec jí v posledním kopci došly síly a závod ukončila na 9. místě. I tak je ale její umístění vynikající.

Výsledky:

Muži:
 
1. Tempier 1:25:28, 2. Marotte (oba FR.) +13, 3. Carabin (Belg.) +1:29, 4. Škarnitzl +2:42, ...10. Tvrdík +5:46, 15. Bogar +8:33, Rajchart, Kulhavý (všichni ČR) oba nedokončili.
 
Ženy:
 
1. Schneitterová (Švýc.) 1:27:40, 2. Oslová (Rak.) +38, 32. Terpstraová (Niz.) +42, ...9. Průdková (ČR) +2:40.
 
Junioři:
 
1. Průdek (ČR) 59:09, 2. Kozlovskij (Ukr.) +3:57, 3. Christadoulos (Kypr) +9:20.
 
Juniorky:
 
1. Šafářová (ČR) 1:14:44, 2. Grobertová (Něm.) +4:24, 3. Christodoulosová (Kypr.) -1 kolo.
 
Zdroj: ČSC

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí