Simon Gerrans

Datum zveřejnění: 19.11.2016

Gerrans upozorňuje na rostoucí nebezpečí evropských silnic

Šestatřicetiletý australský cyklista Simon Gerrans (Orica-BikeExchange), který má v nohách dvanáct let v profesionální cyklistice, upozorňuje na trend, kdy se evropské silnice stávají pro závodníky čím dál tím nebezpečnější kvůli množícím se dopravním retardérům různých podob. Věc potenciálně dobrá pro bezpečnější a přehlednější automobilovou dopravu se zdá býti až život ohrožující pro závodníky. 
"... Co se týče většího počtu pádů, na silnicích je daleko více objektů usměrňujících dopravu, než před deseti lety... Pro nás to představuje překážky a dělá to (závodění) nebezpečnějším. Je tu daleko víc věcí, do kterých můžete narazit a více důvodů být na čele pelotonu, abyste se vyhnuli pádům",
Naráží Gerrans také na časté nervózní bojůvky mezi sprintery a jezdci na celkové pořadí v popředí pelotonu. 
 
Gerrans má s pády v posledních letech své zkušenosti, když každá z jeho posledních tří sezon byla poznamenána více či méně těžkých zraněním. Naposledy letos přišel o účast na olympiádě, když si na Tour de France zlomil klíční kost. 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí