SP handicapovaných

Datum zveřejnění: 27.07.2015

Zlatá a stříbrná medaile na závěr světového poháru handicapovaných cyklistů

V neděli čekal na závodníky kategorií C a T silniční závod. Z českých závodníků nastoupili do soubojů Ivo Koblasa a Michal Stark v kategorii C2, Jiří Ježek v C4 a Tomáš Kajnar v kategorii C5. Trať závodu vedla centrem města na velmi technickém okruhu dlouhém 4,6 km a prověřila jezdce ve všech směrech.

Obrovskou radost znamenala zlatá medaile Iva Koblasy, který zvítězil v závodě dlouhém 55,2 km a i přes pád ve druhém kole dokázal ztrátu dojet a ve spurtu porazit třetího Peruánce Hilariuse a druhého Rusa Gilmutinova. Michal Stark dojel na deváté příčce.

Závod kategorií C4 a C5 měřil 69 km a od začátku bylo jasné, že se pojede ve vražedném tempu. Průměrná rychlost prvního kola byla přes 50 km/h. V hlavní skupině pracoval velmi aktivně Jirka Ježek, který úspěšně smazával nástupy svých soupeřů. Do cílové rovinky přijela hlavní skupina pohromadě a rozhodovalo se ve spurtu, ve kterém Jirka proťal pomyslnou pásku na krásném sedmém místě. Závod vyhrál Slovák Metelka před Rusem Pudovem a druhým Slovákem Kurilem. Tomáš Kajnar dojel závod na dvanáctém místě.

V silničním závodě tricyklů pak přidal ještě stříbrnou medaili do sbírky českého týmu David Vondráček, kterého porazil mistr světa Němec Durst a třetí skončil Belgičan Celen.

V úterý se reprezentační tým ČATHS přesouvá do švýcarského Nottwilu, kde od čtvrtka 29.7. do neděle 2.8.2015 mistrovství světa v cyklistice handicapovaných.

Výsledky časovky SP Elzach naleznete zde.

Foto a zdroj: ČATHS

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.