SP MTB v NMNM

Datum zveřejnění: 24.05.2015

Švýcaři Forster a Neffová vítězi 

Ani další dva závody Světového poháru bikerů v Novém Městě na Moravě českým barvám výraznější úspěch nepřinesly. Mezi jezdci U23 skončil nejlépe Jan Vastl na 20. místě, v závodu žen Karla Štěpánová dojela dvaatřicátá. Nečekaným vítězem jezdců do 23 let se stal Lars Forster ze Švýcarska, závod žen se stal kořistí jeho krajanky Jolandy Neffové.
 
Češi jeli dobře, ale po technických problémech a pádech na elitní desítku nedosáhli. Za Vastlem skončil Martin Stošek a to v polovině třetí desítky. Od začátku se na čele závodu usadili Forster, Novozélanďan Samuel Gaze a Pablo Rodriguez ze Španělska. Jednu chvíli získal malý náskok Gaze, ale ve třetím kole hodně zrychlil Rodriguez a měl k dobru padesát sekund. Své síly ale zřejmě přecenil a v závěru se na něj dotáhl Forster a jak soupeře rychle dojel, tak mu stejně rychle ukázal záda a dojel si pro jasné vítězství. Rodriguez uhájil druhé místo a třetí skončil Andri Frischknecht ze Švýcarska.
 
Závod žen byl soubojem mládí se zkušeností v podobě boje dvaadvacetileté Neffové s o dvacet let mladší Gunn-Rira Dahleovou-Flesjaaovou z Norska. V úvodu závodu s touto dvojicí držely krok ještě Pauline Ferrandová-Prevotová z Francie a dánská bikerka Annika Langvadová. Od poloviny závodu to byl již souboj dvou dvojic.
 
Na čele se snažila neustále setřást svoji soupeřku Neffová, ale dlouho bezúspěšně. Podařilo se jí to až v samotném závěru, ale získala jen malý náskok. Ten si ale s přehledem pohlídala až do cílové rovinky, v níž si dovolila zvolnit a vyhrála nakonec rozdílem jediné vteřiny. V souboji o bronz se Francouzce podařilo ujet Langvadové, která navíc v závěru po technických problémech přišla o čtvrté místo, na nějž se před ní dostala Kanaďanka Catherine Pendrelová.
 
Češky ztrácely od samého začátku. Štěpánová, která před týdnem vyhrála v Praze závod Českého poháru, vjela na okruh kolem třicátého místa a na této pozici se pohybovala až do cíle, kterým projela jako 32.. Druhá z Češek Jitka Škarnitzlová se umístila na 43. místě. 

Výsledky:

Ženy:

1. Neffová (Švýc.) 1:34:29, 2. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) +1, 3. Ferrandová-Prevotová (Fr.) +1:39, 4. Pendrelová (Kan.) +2:21, 5. Langvadová (Dán.) +2:27, 6. Kalenťjevová (Rus.) +2:45, ...32. Štěpánová +9:24, 43. Škarnitzlová +11:45, 47. Šulcová +12:26, 58. Huříková +14:42, Veselá (všechny ČR) -1 kolo.

Muži U23:

1. Forster (Švýc.) 1:22:20, 2. Rodriguez (Šp.) +17, 3. Frischknecht +45, 4. Siegle (oba Švýc.) +1:04, 5. Gaze (N. Zél.) +1:05, 6. Grotts (USA) +1:08, ...20. Vastl +4:46, 28. Stošek +5:45, 44. Bogar +8:15, 59. Rajchart (všichni ČR) +9:44.

   
Zdroj: ČSC, Foto: Jaroslav Svoboda
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Canyon a Valtteri Bottas uvádějí limitovanou edici Grail CFR VB77
08.08.2025 | Kategorie: gravel

Konec 70. let. Zrcadlové koule, kouřové efekty, kolečkové brusle, svítící taneční parkety, zvonové nohavice, platformy, kníry, „mulety“. Jaká to byla doba pro život. Alespoň to nám tvrdí Valtteri…

Trek představuje novou univerzálnější platformu Fuel: tři kola v jednom
08.08.2025 | Kategorie: MTB
Americký Trek opět posouvá hranice všestrannosti trailových kol.
UCI testuje GPS sledování pro zvýšení bezpečnosti jezdců
07.08.2025 | Kategorie: ostatní
Mezinárodní cyklistická unie (UCI) proto přichází s novým nástrojem, který by mohl zásadně zlepšit reakci na krizové situace.
Mathias Vacek končí na Tour de Pologne po pádu
06.08.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický mistr České republiky Mathias Vacek musel předčasně ukončit účast na závodě Kolem Polska.
Red Bull Rampage se vrací v říjnu ve dvoudenním formátu i se závodem žen
06.08.2025 | Kategorie: MTB
Legendární freeridový závod Red Bull Rampage se vrací do Utahu.
Groenewegen míří do Unibet Tietema Rockets. Sprinterská hvězda má týmu pomoci na vrchol
06.08.2025 | Kategorie: silniční
Tým Unibet Tietema Rockets, projekt s nizozemskými kořeny a francouzskou licencí, získal svou dosud největší posilu
Proč je Tour de France rychlejší než kdy dřív
05.08.2025 | Kategorie: silniční
Průměrná rychlost vítěze se blíží 42 km/h a letošní ročník míří k překonání historického rekordu.
Pozvánka na Galaxy CykloŠvec kritérium Hradiště
04.08.2025 | Kategorie: silniční
V sobotu 10. srpna se v Písku uskuteční další ročník silničního závodu Galaxy CykloŠvec kritérium Hradiště.
Ferrand-Prévot ovládla ženskou Tour. Za vítězství má desetkrát méně než Pogačar
04.08.2025 | Kategorie: silniční
Přesto se po skončení Tour znovu otevřela debata o rozdílech mezi ženskou a mužskou verzí nejslavnějšího etapového závodu světa.
Eurobike 2026 zkracuje program na čtyři dny
04.08.2025 | Kategorie: ostatní
Mezinárodní cyklistický veletrh Eurobike 2026 bude zkrácen ze stávajících pěti dnů na čtyři dny.
» více novinek a videí