Paříž (Gien) - Bourges 2012

Datum zveřejnění: 02.10.2012

Leo König se za dva dny rozloučí se sezonou na tradiční akci Paříž - Bourges


Team NetApp letos nenominoval Jana Bártu, který se zde v roce 2010 ukázal ve výborném světle, když vybojoval hned dva trikoty, pro nejlepšího spurtera i vrchaře. Pro Königa to bude výborná příležitost, jak vybojovat dobrý výsledek, trať by mu totiž měla sedět. Jako vyznavači dlouhých a těžkých stoupání by mu měla vyhovovat především druhá část 191 kilometrů dlouhé trati, na které budou jezdce čekat hned čtyři vrchařské prémie.

Nadějná očekávání neskrývá ani sportovní ředitel Enrico Poitschke. "Vůbec to není lehký závod. Je tam spoustu menších kopců. Loni jsme měli smůlu v tom, že jsme se zapletli do spousty karambolů. Samozřejmě doufáme, že se letos ukážeme v dobrém světle. Trať bude některým našim jezdcům vyhovovat..."

Ačkoliv je závod stále znám pod názvem Paříž - Bourges, do Paříže se peloton nepodívá. Start je totiž umístěn stopadesát kilometrů jižně v patnáctitisícovém městě Gien. Cílové místo se nemění, je jím stále hlavní sídlo departmentu Cher, Bourges.

Foto: Team NetApp
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Kreuziger po Tour: Martinez ukázal potenciál, ale zatím jsou tam chyby
01.08.2025 | Kategorie: silniční
Jednou byl v úniku, podruhé daleko vzadu. Lenny Martinez prožil na letošní Tour de France tři velmi pestré týdny.
Nové destinace Světového poháru horských kol 2025: Jižní Korea a Utah
01.08.2025 | Kategorie: MTB
Mezinárodní cyklistická unie (UCI) společně s organizátory oznámila rozšíření kalendáře Světového poháru horských kol o zcela nové destinace.
Healy si spletl cílovou čáru. Kritérium nakonec vyhrál hned dvakrát
01.08.2025 | Kategorie: silniční
Irský cyklista Ben Healy na kritériu po Tour de France pobavil publikum i soupeře. Cílovou čáru si spletl s tou startovní, a tak vyhrál dvakrát – omylem i doopravdy.
Pogačar kariéru nekončí: Proč navzdory vyčerpání zůstává v pelotonu?
01.08.2025 | Kategorie: silniční
Co slavného cyklistu motivuje pokračovat v kariéře navzdory vyčerpání?
Doprovodný program Českého poháru v XCO slibuje nezapomenutelný zážitek
31.07.2025 | Kategorie: MTB, ostatní
Vedle špičkových závodů horských kol v olympijském cross country se diváci i účastníci Českého poháru v Harrachově mohou těšit na mimořádně nabitý doprovodný program.
Legendární ČEZ Šumavský MTB maraton opět nezklamal a ani déšť ho nezastavil
31.07.2025 | Kategorie: MTB
Nenechte si ujít reportáž z ČEZ Šumavského MTB maratonu!
Novinky KMC
31.07.2025 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Objevte inovace značky KMC, které spojují technickou dokonalost s výrazným designem!
Peníze jim daly křídla: Red Bull-BORA-hansgrohe skokanem roku v pelotonu
30.07.2025 | Kategorie: silniční
Ještě loni uzavíral tým Red Bull-BORA-hansgrohe výsledkové tabulky na Tour de France.
Vacek triumfoval ve čtvrté etapě Okolo Valonska, na celkové vedení ztrácí jedinou sekundu
29.07.2025 | Kategorie: silniční
Mathias Vacek vybojoval v Ardenách cenné vítězství a posunul se na dohled žlutému trikotu.
Simmons zakončil Tour velkolepým způsobem: Z Paříže si veze ocenění i snoubenku
29.07.2025 | Kategorie: silniční
Americký šampion Quinn Simmons udělal za letošní Tour de France nezapomenutelnou tečku.
» více novinek a videí