Okolo Slovenska 2017

Datum zveřejnění: 22.11.2016

Závod Okolo Slovenska povýšil, uvidíme na startu Sagana?

Nadcházející ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo Slovenska postoupil do vyšší kategorie Mezinárodní cyklistické unie (UCI). O přeřazení do kategorie 2.1, tedy úrovně, která umožňuje start ProTour týmům, dnes informoval Slovenský svaz cyklistiky.
 
O přeřazení požádal hlavní organizátor akce Slovenský svaz cyklistiky. Ten se tak rozhodl díky výbornému hodnocení ze strany UCI komisařů a týmových manažerů, jež označili Okolo Slovenska jako třetí nejkvalitnější závod úrovně 2.2.

 „Jsem velmi rád, že naše žádost byla kladně vyřízena. Je to odměna a zároveň veliký závazek,“ řekl k posunu do vyšší kategorie Peter Privara, prezident Slovenského svazu a zároveň generální ředitel závodu.

„Těší mě, že pracovní nasazení celého organizačního týmu bylo pozitivně oceněno UCI komisaři i týmovými manažery, se kterými na závodech spolupracujeme. Posun do vyšší kategorie znamená větší atraktivitu nejen pro týmy a média, ale i pro sponzory. 61. ročník závodu Okolo Slovenska bude probíhat mezi 7. - 11. červnem 2017 se startem v Levoči a cílem v Trnavě. V daném termínu jde o jedinou akci kategorie 2.1 v Evropě. Určitě budeme dělat vše pro to, aby naše pozvání přijaly ProTour týmy, ve kterých máme slovenské jezdce,“ doplnil informaci Privara.

Ročník 2017 je tak jistě velkou výzvou pro domácí hvězdu Petra Sagana, jež by se mohl před fanoušky ukázat se svým novým týmem Bora-Hansgrohe.

Zdroj: SZC

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Sunshine Cup: Terpstra a Hudyma triumfují v Tochni, Čábelická obsadila 3. místo
25.02.2024 | Kategorie: MTB
Druhý závod třídílné série Sunshine Cup se vůbec poprvé odehrál na nové trati v malebné kyperské vesničce Tochni. Anne Terpstra z Nizozemska a Oleksander Hudyma z Ukrajiny si na náročném terénu zajistili vítězství. Čábelická skončila třetí.
Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
» více novinek a videí