Okolo Kalifornie - 7. etapa

Datum zveřejnění: 17.05.2015

Francouz Alaphilippe vítězem královské etapy

Vítězem sedmé královské etapy Okolo Kalifornie se stal Julian Alaphilippe a dostal se tak do čela průběžné klasifikace. Francouzský jezdec týmu Etixx - Quick-Step triumfoval v náročné sobotní etapě před Kolumbijcem Sergiem Henaem (Sky) a Američanem Ianem Boswellem (Sky). Neskutečné výkony předvádí Peter Sagan, který řádí na všech frontách, ve spurtech, v časovce i v kopcích, v sedmé etapě totiž dojel v královské etapě plné brutálních stoupání na šestém místě! 

Celkově tedy vede zmíněný Alaphilippe před Saganem (Tinkoff-Saxo) o pouhé dvě sekundy, takže není ještě zdaleka rozhodnuto o vítězi, neboť v poslední etapě budou k dispozici časové bonifikace. Třetí je Kolumbijec Sergio Henao ze Sky, ten ztrácí přes půl minuty.
"Byla to velmi náročná a dlouhá etapa. Jsem velmi mile překvapen. V závěrečných kilometrech jsem zaútočil a pozici jsem si už udržel. Na závěrečném kilometru a půl jsem jel na maximum, nebylo to sice jednoduché, ale cítil jsem se dobře," uvedl spokojený vítěz, který si připsal první triumf v sezoně a pátý v kariéře.
V neděli čeká jezdce závěrečná osmá etapa 10. ročníku okolo Kalifornie, která má téměř 97 kilometrů a vede z Los Angeles do Pasadeny. 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Canyon a Valtteri Bottas uvádějí limitovanou edici Grail CFR VB77
08.08.2025 | Kategorie: gravel

Konec 70. let. Zrcadlové koule, kouřové efekty, kolečkové brusle, svítící taneční parkety, zvonové nohavice, platformy, kníry, „mulety“. Jaká to byla doba pro život. Alespoň to nám tvrdí Valtteri…

Trek představuje novou univerzálnější platformu Fuel: tři kola v jednom
08.08.2025 | Kategorie: MTB
Americký Trek opět posouvá hranice všestrannosti trailových kol.
UCI testuje GPS sledování pro zvýšení bezpečnosti jezdců
07.08.2025 | Kategorie: ostatní
Mezinárodní cyklistická unie (UCI) proto přichází s novým nástrojem, který by mohl zásadně zlepšit reakci na krizové situace.
Mathias Vacek končí na Tour de Pologne po pádu
06.08.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický mistr České republiky Mathias Vacek musel předčasně ukončit účast na závodě Kolem Polska.
Red Bull Rampage se vrací v říjnu ve dvoudenním formátu i se závodem žen
06.08.2025 | Kategorie: MTB
Legendární freeridový závod Red Bull Rampage se vrací do Utahu.
Groenewegen míří do Unibet Tietema Rockets. Sprinterská hvězda má týmu pomoci na vrchol
06.08.2025 | Kategorie: silniční
Tým Unibet Tietema Rockets, projekt s nizozemskými kořeny a francouzskou licencí, získal svou dosud největší posilu
Proč je Tour de France rychlejší než kdy dřív
05.08.2025 | Kategorie: silniční
Průměrná rychlost vítěze se blíží 42 km/h a letošní ročník míří k překonání historického rekordu.
Pozvánka na Galaxy CykloŠvec kritérium Hradiště
04.08.2025 | Kategorie: silniční
V sobotu 10. srpna se v Písku uskuteční další ročník silničního závodu Galaxy CykloŠvec kritérium Hradiště.
Ferrand-Prévot ovládla ženskou Tour. Za vítězství má desetkrát méně než Pogačar
04.08.2025 | Kategorie: silniční
Přesto se po skončení Tour znovu otevřela debata o rozdílech mezi ženskou a mužskou verzí nejslavnějšího etapového závodu světa.
Eurobike 2026 zkracuje program na čtyři dny
04.08.2025 | Kategorie: ostatní
Mezinárodní cyklistický veletrh Eurobike 2026 bude zkrácen ze stávajících pěti dnů na čtyři dny.
» více novinek a videí