Okolo Kalifornie - 8. etapa

Datum zveřejnění: 23.05.2016

Cavendish vítězí v poslední etapě Okolo Kalifornie

Závěrečná zcela rovinatá etapa Okolo Kalifornie byla jako ušitá pro sprintery, což také potvrdilo dnešní pořadí etapy. Nejrychlejším z nich byl britský rychlík Mark Cavendish (Dimension Data), když porazil letošního vítěze dvou etap a bodovací soutěže Slováka Petera Sagana (Tinkoff) a Nora Alexandera Kristoffa (Kaťuša), jenž sám zvítězil v předešlé etapě.

Osmá etapa tak po 138 kilometrech nenabídla žádné výrazné změny v průběžném hodnocení. Z celkového triumfu si tak po loňském druhém místu spravil chuť francouzský jezdec Julian Alaphilippe. Člen a lídr Zdeňka Štybara a Petra Vakoče z týmu Etixx - Quick-Step měl k dobru 21 vteřin před druhým Australanem Rohanem Denisem a 43 vteřin před jeho kolegou z BMC Amaričanem Brentem Bookwalterem.

Z českých jezdců v průběžném hodnocení dopadl lépe Petr Vakoč, když skončil jako 29. Zdeněk Štybar, jenž se rozjíždí po pauze z jarních klasik byl klasifikovaný na 82. místě.

Cannondale Scalpel 2024: Nový přístup k XC závodnímu kolu
Cannondale, známý svými inovativními řešeními v oblasti horských kol, představuje svůj nejnovější model pro rok 2024 - Scalpel. Toto kolo přichází s několika významnými aktualizacemi, které by mohly změnit hru v oblasti cross-country (XC) závodů.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (25.3-31.3.2024)
25.03.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne

Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.

Beers a Grotts slaví vítězství v Cape Epic, Stošek s Vakočem vybojovali osmé místo
24.03.2024 | Kategorie: MTB

Jubilejní dvacátý ročník prestižního závodu dvojic Cape Epic vyvrcholil vítězstvím domácího jihoafrického jezdce Matthewa Beersa a jeho amerického kolegy Howarda Grottse. Nejlepšími Čechy se stali Martin Stošek a Petr Vakoč, kteří vybojovali osmou příčku.

Cape Epic 2024: Češi bojují, Beers s Grottsem míří k triumfu
23.03.2024 | Kategorie: MTB

Předposlední etapa Cape Epicu prověřila odolnost jezdců. Zatímco lídři Matthew Beers a Howard Grotts si vítězstvím upevnili pozici na čele závodu, čeští reprezentanti zažívali krizové chvíle.