MS v silniční cyklistice

Datum zveřejnění: 23.09.2014

Martina Sáblíková na MS dvanáctá

Jen těsně uniklo Martině Sáblíkové umístění v elitní desítce v časovce na světovém šampionátu v Ponferradě ve Španělsku. Na trati dlouhé 29,5 kilometru obsadila dvanáctou příčku, zlato vybojovala poprvé šestadvacetiletá Němka Lisa Brennauerová, o osmnáct sekund byla pomalejší Anna Solovejová z Ukrajiny a bronz získala Američanka Evelyn Stevensová.

Závod juniorů na stejné trati ovládl německý jezdec Lennard Kämna, rozdílem 44 vteřin porazil druhého Adriena Costu z USA.

Výsledky:

Ženy (29,5 km):

1. Brennauerová (Něm.) 38:48, 2. Solovejová (Ukr.) +18, 3. Stevensová (USA) +21, 4. Krögerová (Něm.) +38, 5. Duycková (Belg.) +45, 6. Canuelová (Kan.) +51, 7. Ellen van Dijková (Niz.) +1:11, 8. Powersová (USA) +1:14, 9. Villumsenová (N.Zél.) +1:14, 10. Worracková (Něm.) +1:15, ...12. Sáblíková (ČR) +1:25.

Junioři (29,5 km):

1. Kämna (Něm.) 36:13, 2. Costa (USA) +44, 3. Storer (Austr.) +58, 4. Ganna (It.) +1:05, 5. Mostov (USA) +1:19, 6. Wirtgen (Luc.) +1:29.

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.
Stevens E-inception AM 8.7.1 GTF pro all mountain dobrodružství
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch s plnou integrací pomocí smart systému.
SP MTB v Araxá: Andreassen a Battenová vládnou horským kolům, čeští závodníci sbírají body pro OH
22.04.2024 | Kategorie: MTB

Závod Světového poháru v cross country horských kol poprvé startoval v brazilském Araxá a přinesl s sebou dramatické momenty a zajímavé výkony. vítězství si odvezli Simon Andreassen a Haley Batten.