MS v silniční cyklistice

Datum zveřejnění: 23.09.2015

Kiryjenka mistrem světa, největší favorité nedostali šanci!

Zkušený čtyřiatřicetiletý běloruský jezdec Vasil Kiryjenka dnes díky monumentálnímu představení nedal šanci žádnému z předpokládaných největších favoritů. Výtečným výkonem se prezentoval také Ital Adriano Malori, který dlouho na dálku sváděl souboj s Kiryjenkou, ale nakonec se musel díky o pouhých 9 sekund pomalejšímu času vzdát vidiny trikotu mistra světa. Životní jízdu zajel také úřadující francouzský šampion Jerome Coppel, který si dnes vyjel bronz. 

Největším favoritům dnes zbyly jen oči pro pláč. Nejlépe si z nich vedl Nizozemec Tom Dumoulin, který na dnešního vítěze ztratil minutu a to mu stačilo na páté místo. Australan Rohan Dennis musel měnit kolo, nicméně i tak to dnes nebylo úplně jeho den - zajel o šest sekund pomalejší čas než Dumoulin a skončil šestý. Možná největší favorit, Němec Tony Martin, dnes bude hodně zklamaný, svým časem o minutu a čtvrt pomalejším než byl ten Kiriyjenkův, se zařadil za Dumoulina a Dennise až na sedmé místo. 

Závodu se účastnili i dva čeští jezdci - specialista na tuto disciplínu a národní šampion - Jan Bárta a český mistr v silničním závodě - Petr Vakoč. Bárta odvedl velmi dobrou práci, jeho čas však těsně nestačil na první desítku a tak se rodák z Kyjova bude muset spokojit s jedenáctou příčkou. I tak se ale v obrovské konkurenci jedná o velice dobrý výsledek, kterým si navíc zajistil jízdenku na olympiádu v Riu! Petr Vakoč zřejmně pojal dnešní jízdu proti chronometru jako trénink na hromadný závod, neboť byl klasifikován na spodních místech výsledkové listiny. 

Výsledky:

 
1. Vasil Kiryjenka (Bělorusko) 1:02:29
2. Adriano Malori (Itálie) +0:09
3. Jerome Coppel (Francie) +0:27
4. Jonathan Nicolas Castroviejo (Španělsko) +0:30
5. Tom Dumoulin (Nizozemsko) +1:01
6. Rohan Dennis (Austrálie) +1:07
7. Tony Martin (Německo) +1:16
8. Maciej Bodnar (Polsko) +1:17
9. Marcin Bialoblocki (Polsko) +1:22
10. Moreno Moser (Itálie) +1:31
11. Jan Bárta (Česká republika) +1:34
...
53. Petr Vakoč (Česká republika) +5:01
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Simon Yates si v Římě zajistil celkové vítězství na Giru 2025
01.06.2025 | Kategorie: silniční

Simon Yates získal růžový dres a ovládl celkové pořadí Giro d’Italia 2025.

Giro d'Italia 2025 - výsledky 21. etapa
01.06.2025 | Kategorie: silniční
Bohemia Gravel Cup 2025 startuje společně s OZP 50 Podralsko
31.05.2025 | Kategorie: MTB
Cyklistický tým Vif Eleven Head Cyklolive připravil na severu Čech opravdový svátek cyklistiky, který se uskuteční 8. června 2025.
Giro d'Italia 2025 - výsledky 20. etapa
31.05.2025 | Kategorie: silniční
Giro d'Italia 2025 - výsledky 19. etapa
30.05.2025 | Kategorie: silniční
Canyon Grail RIFT: Gravel bike odpružením od DT Swiss
29.05.2025 | Kategorie: gravel
Canyon posouvá hranice gravel závodění. Nová edice Grail RIFT přináší průlomovou odpruženou vidlici, která vznikla ve spolupráci s DT Swiss.
Giro d'Italia 2025 - výsledky 18. etapa
29.05.2025 | Kategorie: silniční
Giro d'Italia 2025 - výsledky 17. etapa
28.05.2025 | Kategorie: silniční
Giro d'Italia 2025 - výsledky 16. etapa
28.05.2025 | Kategorie: silniční
Prima CUP na Dolní Moravě nabídne závodní výzvy i zábavu pro celou rodinu
25.05.2025 | Kategorie: MTB
Oblíbený horský resort pod Králickým Sněžníkem se stane již posedmé dějištěm prestižního seriálu horských kol Prima CUP.
» více novinek a videí