MS v dráhové cyklistice den 2.

Datum zveřejnění: 20.02.2015

Australanky mají světový rekord, Pervis opět zlatý 


Ve čtvrtek se rozdávalo pět sad medailí, v každé disciplíně se našel vítěz z jiné země.

V týmové stíhačce žen zářily Australanky, které nedaly v boji o zlato šanci svým věčným rivalkám Britkám a po čtyřech letech je sesadily z trůnu, když dosáhly velkolepého času 4:13:683. Na třetím místě skončily ženy Kanady.
 
Výběr Nového Zélandu ve složení Pieter Bulling, Dylan Kennett, Alex Frame a Marc Ryan získal zlato v týmové stíhačce, když v dramatickém finále porazil tým Velké Británie (Edward Clancy, Steven Burke, Owain Doull, Andrew Tennant). Ve výběru Nového Zélandu přitom bylo nejmladšímu borci pouhých 18 let a nejstaršímu 21! Bronz získali borci Austrálie, kde si po nevydařeném pokusu o rekord v hodinovce částečně spravil chuť Jack Bobridge. Mladý cyklista, který nicméně stanovil "alespoň" rekord australský, jel společně s Lukem Davisonem, Alexanderem Edmondsonem, Miles Scotsonem a Mitchellem Mulhernem. 
 
V závodě na 500 metrů s pevným startem se v kategorii žen radovala Ruska Anastasia Vojnová před Australankou Anna Mearesovou a třetí čas zajela Němka Miriam Welteová.
 
V hladkém závodě se radoval mladý Němec Lucas Liss před Španělem Albertem Torresem Barcelou, bronz bral Bobby Lea ze Spojených Států.
 
Největší radost udělal ve čtvrtek domácím fanouškům dráhařský fenomén Francois Pervis, který vyhrál Keirin před Novozélanďanem Edwardem D awkinsem a Azizulhasnim Awangem z Malajsie. Pervis si loni z Kolumbie přivezl tři tituly, včetně toho z Keirinu a včera tak zahájil vítězně dlouhou cestu za obhajobou loňského famózního úspěchu.
 
 
 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí