ME v silniční cyklistice 2016

Datum zveřejnění: 17.09.2016

Schlegel na ME 24., Nosková 19.

Nizozemská cyklistka Anna van der Breggenová vybojovala na evropském šampionátu ve francouzském Plumelecu svoji druhou medaili. Po stříbru v časovce vyhrála silniční závod s hromadným startem, když ve spurtu za sebou nechala Elisu Longo-Borghiniovou z Itálie a Alenu Amialiusikovou z Běloruska. Dnes z našich jezdců byli nejlepší Michal Schlegel a Nikola Nosková v kategoriích U23.

Schlegel potvrdil roli českého lídra a obsadil 24. místo se ztrátou šesti vteřin na vítězného Aleksandra Rjabušenka z Běloruska, se kterým na stupně vítězů vystoupili Belgičan Bjorg Lambrecht a Andrea Vendrame z Itálie. Nosková ve společném závodu žen elite a U23 vydržela až pod závěrečný kopec v hlavní skupině. V závěru za nejlepšími trochu zaostala, ale i tak skončila závodnice jedoucí v kategorii U23 prvním rokem na velmi dobrém devatenáctém místě. Mezi ženami byla Jarmila Machačová třiašedesátá. Zlato vybojovala Polka  Katarzyna Niewiadomá, která v celém závodu projela cílovou páskou druhá za van der Breggenovou.

„Michal potvrdil roli lídra, ale i ostatní jeli dobře. V prvním úniku byl Kovář a ostatní se snažili pomoci Michalovi. Ten opět ukázal, že patří do špičky, ale potřeboval by těžší a delší závod, spurt není jeho nejsilnější zbraní,“ řekl český trenér Tomáš Konečný pro web ČSC.

Hodně spokojen byl s výkonem mladé Noskové.

„Byla to na ni hodně těžká trať, přesto se udržela v hlavním poli až k závěrečnému stoupání. Na to, že jela prvním rokem v kategorii U23, navíc společně se ženami elite, tak to zvládla velmi dobře a se vztyčenou hlavou. Pro dráhařku Machačovou, když závodnice nastoupaly 1900 metrů, to rozhodně nebyla trať, ale líbí se mi, že bojovala až do konce,“ dodal Tomáš Konečný.

Muži U23 (150,7 km):

1. Rjabušenko (Běl.) 3:32:43, 2. Lambrecht (Belg.), 3. Vendrame (It.), 4. Cosnefroy (Fr.), 5. Cullagh (Brit.), 6. Ganna (It.) všichni stejný čas, ...24. Schlegel +6, 52. Lehký +37, 83. Kukrle +3:12,107. Camrda, 109. Kovář (všichni ČR) oba +7:52.

Ženy (109,6 km):

1. van der Breggenová (Niz.) 2:55:55, 2. Longo-Borghiniová (It.), 3. Amialiusiková (Běl.) obě stejný čas, 4. Leleiviteová (Lit.) +1, 5. Bronziniová (It.), 6. Vosová (Niz.) obě +12, ...63. Machačová (ČR) +10:26.

Ženy U23 (109,6 km):

1. Niewiadomá (Pol.) 2:55:55, 2. Uttrupová (Dán.), 3. Eraudová (Fr.), 4. Arzuffiová (It.) všechny +12, 5. Markusová (Niz.) +26, 6. Merinová (Šp.) +29, ...19. Nosková (ČR) +1:22.

Zdroj: ČSC

Nová sada SRAM Red AXS má novou ergonomii, vylepšené řazení a nižší hmotnost
16.05.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
SRAM představil svůj nejnovější model cyklistické sady, SRAM Red AXS 2024. Tento model přináší řadu vylepšení a inovací, které posouvají hranice toho, co je možné od cyklistické sady očekávat.
Přilba Catlike Yelmo Mips
16.05.2024 | Kategorie: ostatní
Nový model Catlike Yelmo MIPS zvyšuje svůj výkon díky osvěženému designu.
Škoda Auto Dolní Morava startuje 8. června
14.05.2024 | Kategorie:
Dolní Morava se stane již po šesté dějištěm seriálu horských kol Prima CUP a jak už zde bývá zvykem, cyklistika nebude pouze jedinou možností, jak si užít druhý červnový víkend.
Evropský šampionát horských kol: Kryštof Bažant vybojoval stříbrnou medaili
13.05.2024 | Kategorie: MTB
Páteční program na evropském šampionátu horských kol nabídl divácky atraktivní štafetové závody. O titul se mezi sebou popraly národní týmy v čele s Itálií, která si odnesla zlato.
Objevte kouzlo cyklistiky na závodě ČEZ Sázava
15. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, aby společně odstartovali 24. ročník závodu ČEZ Sázava. Jeden z nejznámějších MTB závodů u nás nabízí osvědčené trasy, které baví nejen sportovním zážitkem, ale i nezapomenutelnými výhledy.